Strobing, baking, counturing i drapping – makijażowy alfabet sie rozrasta :)

Strobing, baking, counturing i drapping – makijażowy alfabet sie rozrasta :)

cze 06, 2019 / By : / Category : ogólnie

Pędzle do makijażu w roli głównej

Makijaży, jakie wymienimy w tym artykule, nie uda nam się wykonać bez posiadania pędzli. Są one po prostu koniecznym narzędziem, m.in. do perfekcyjnego strobingu. Czym dokładnie jest ten cały strobing? Cały jego sekret tkwi w konturowaniu twarzy za pomocą rozświetlacza. Idealnie sprawdza się u osób, które mają cerę suchą, ziemistą i zmęczoną. Strobing sprawi bowiem, że cera się ożywi, nabierze blasku i zostanie odmłodzona.

Baking i pędzel do pudru

Było o rozświetleniu dla cery suchej, to teraz pora na mat dla posiadaczek cery tłustej, czyli baking. Do jego wykonania niezbędny będzie pędzel do podkładu oraz pędzel do pudru. Najpierw nakładamy podkład, korektorem tuszujemy ewentualne niedoskonałości, a następnie utrwalamy make up sypkim pudrem transparentnym. Dzięki temu nawet cera skłonna do błyszczenia, na długo pozostaje perfekcyjnie matowa.

Sztuka counturingu

Dotychczas Twój makijaż polegał na wytuszowaniu rzęs i pomalowaniu ust, a teraz masz ochotę spróbować zabawy z konturowaniem? W takim razie na początek warto zaopatrzyć się w paletę do konturowania oraz pędzle do makijażu. Ważne jest właściwe dobranie koloru kosmetyków. Jeżeli mamy cerę jasną, wtedy powinnyśmy sięgnąć po produkty brązowe z domieszką szarości. Z kolei panie z ciemniejszą karnacją powinny wybierać te palety, które mają tony pomarańczowe. Pamiętajmy przy tym, aby tony były ciemniejsze nie więcej niż o dwa tony.

Drapping i rumiane policzki

 

Wspomniano już o rozświetlaczu, pudrze, bronzerze, a więc teraz czas na róż. To właśnie na nim opiera się drapping. Konturowanie za pomocą róże pozwala uzyskać świeży i promienny wygląd. Nakładamy go głównie na kości policzkowe, ale również minimalnie na szyję i czoło. Nie można tylko przesadzić z jego ilością, ponieważ zbyt intensywny róż będzie wyglądał źle i tandetnie.

Makijaż daje nam wiele możliwości i możemy się nim bawić w zależności od okoliczności, czy potrzeby. Dlatego warto mieć różne pędzle do makijażu, gąbki do makijażu,  a pędzel do podkładu i pędzel do pudru to zdecydowanie minimum.

 

Brak komentarzy