Nożyczki czy obcinacz do paznokci? Jakie narzędzie wybrać do domowego użytku?

Nożyczki czy obcinacz do paznokci? Jakie narzędzie wybrać do domowego użytku?

mar 10, 2023 / By : / Category : uroda

Zarówno paznokcie u rąk, jak i u stóp, są bardzo ważnym elementem naszego wizerunku, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy rezygnujemy z zabudowanych butów na rzecz wygodnych klapek oraz sandałków z odkrytymi palcami. Nic więc dziwnego w tym, że staramy się samodzielnie dbać o czystość, zdrowie i estetyczny wygląd paznokci. Samodzielnie wykonany manicure czy pedicure nie byłby jednak możliwy bez odpowiednich narzędzi takich jak np. metalowe kopytko czy obcinacz do paznokci u nóg. 

Wybór profesjonalnych narzędzi jest bardzo ważny, ponieważ nieodpowiednie narzędzie kosmetyczne może mieć wpływ na ból odczuwany podczas czyszczenia i obcinania paznokci, a nawet doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych np. na skutek przecięcia skóry narzędziem wykonanym z nieodpowiedniego materiału. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu narzędzi kosmetycznych do domowego użytku? I co będzie lepsze – nożyczki czy obcinacz do paznokci

Nożyczki czy obcinacz do paznokci: charakterystyka  

Zarówno nożyczki, jak i obcinacz do paznokci, mają jedno główne zadanie tj. skrócenie płytki paznokciowej w sposób bezpieczny i estetyczny. Choć mają one swoje wady i zalety, okazuje się, że obydwa narzędzia są wykorzystywane przez kobiety i mężczyzn w celu obcięcia paznokci u rąk i stóp. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup jednego z nich, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat specyfikacji nożyczek oraz obcinaczek do paznokci, ponieważ pozwoli nam to na wybór narzędzia dopasowanego do naszych potrzeb. 

Nożyczki do paznokci stosuje się w przypadku stosunkowo cienkich paznokci np. damskich paznokci u rąk, a niekiedy i u stóp. Pozwalają wykonać proste i dokładne cięcie, bez konieczności docinania czy poprawek. Nożyczki posiadają zdecydowanie mniejsze ramiona, które dopasowują się przede wszystkich małych dłoni, szczególnie kobiecych, przez co mało mężczyzn decyduje się na ich zakup i wykorzystywanie. 

Mężczyźni z wielką chęcią inwestują w narzędzia do zadań specjalnych, właśnie takie jak obcinacz do grubych paznokci. Płytka paznokciowa u mężczyzn z natury jest twardsza i jednocześnie grubsza przez co delikatne nożyczki nie dają sobie rady z jej skróceniem. Obcinacz do paznokci bez żadnych problemów radzi sobie z paznokciami grubymi, mocnymi, długimi czy przerośniętymi, a nawet płytką zmienioną chorobowo. Narzędzie to jest również uniwersalne, a oznacza to, że obcinacz do paznokci u nóg sprawdza się również podczas wykonywania manicure. 

Brak komentarzy