Powrót do dzieciństwa – czyli komfort małych stópek

Powrót do dzieciństwa – czyli komfort małych stópek

maj 18, 2017 / By : / Category : dzieci

Buty dziecięce to ten element garderoby dziecięcej, którego zakup nie powinien być przypadkowy. Wiadomo, że małe dziecko w wieku niemowlęcym i troszkę później kształtuje swoja postawę i naszym zadaniem, jako jego opiekuna jest zapewnić mu optymalne warunki do prawidłowego rozwoju, co oznacza także, odpowiednią troskę o układ kostny maluszka. Małe dziecko jest niczym plastelina – możemy modelować jego ciało, sylwetkę, a co za tym idzie także i korygować pojawiające się wady postawy lub profilaktycznie im zapobiegać. Jeśli, dobrze zadbamy o małe stópki, duże stopy będą nam za to wdzięczne. Jak zatem dobrze wybrać buty niemowlęce? Czym się kierować, by wybrać te najlepsze dla naszego dziecka?

Buciki dla niemowlaka to przede wszystkim ten rodzaj obuwia, który nadaje stopie odpowiednie położenie i zapewnia sztywność przy kostce i pięcie, aby nie doprowadzić do wyginania się stopy na boki. Jeśli, obuwie jest z miękkiego materiału to stopa nie jest w nich utrzymywana, a przez to układa się po swojemu, powodując najczęściej wadę postawy. Jeśli, dziecko chodzi niedbale, to taki nawyk pozostaje mu i w dorosłości. Stąd, się właśnie biorą koślawe kolana, układanie stóp do wewnątrz lub na zewnątrz. A to tylko nieliczne z możliwych dysfunkcji. Niestety, w dorosłym życiu bardzo trudno skorygować niedbałe chodzenie, dlatego tak ważne jest właściwe obuwie w dzieciństwie.

W ofercie naszego sklepu znajdują się buty dla malucha odpowiednio wyprofilowane do małych stópek podczas nauki chodzenia a także i później do właściwej postawy podczas chodu. Między innymi, buty dziecięce Nike, buty Primigi, czy buty dla dzieci Reebok, powstały z myślą o najmłodszych klientach. Idealny profil, kształt oraz rodzaj podeszwy zostały zaprojektowanie po to, aby usprawnić motorykę początkującego chodzenia. W naszej ofercie dostępne są buty na lato, zimę a także i uniwersalne, przeznaczone do całorocznego użytkowania. Aby, małym stópkom było radośniej, kolory obuwia są wesołe i przychylne dziecięcym gustom, zarówno, dziewczęcym, jak i chłopięcym. Trwałe materiały i solidne zszycie obuwia zapewniają, iż buty będą mogły służyć, tak długo, aż stopa z nich nie wyrośnie. Wykonane głownie z naturalnych tworzyw, utrzymujących stopę w świeżości, dzięki odpowiedniej cyrkulacji wewnątrz. Wkładka, która wyścieła wnętrze buta zapobiega przegrzaniu się stopy i utrzymuje ja w odpowiednim położeniu, zapobiegając, między innymi, płaskostopiu.

Dziecięce stopy są tego warte. Inwestycja w zdrowie zaczyna się od dzieciństwa.

Brak komentarzy