Oksydowanie podkładu – problem, który znają posiadaczki tłustej cery

Oksydowanie podkładu – problem, który znają posiadaczki tłustej cery

cze 02, 2019 / By : / Category : ogólnie

Najlepszy podkład a problem z oksydowaniem

Na początek wyjaśnijmy, czym jest używany często przez wizażystki zwrot „oksydowanie podkładu”. Otóż oznacza on nic innego, jak zmienianie koloru, w trakcie jego noszenia. Innymi słowy zrobimy rano make up, a po kilku godzinach okazuje się, że podkład jest o ton jaśniejszy lub ciemniejszy. W zdecydowanej większości przypadków podkłady mają jednak tendencję do ciemnienia. Dużo rzadziej się zdarza, że bledną. I nie ma tutaj reguły, czy sięgniemy po najlepszy podkład z wysokiej półki, czy też po ten w przystępnej dla większości cenie.

Oksydowanie problemem kobiet z tłustą cerą

Faktem jest, że oksydowanie podkładu najczęściej występuje u kobiet, które mają tłustą cerę. Nie dość, że taka cera jest wymagająca, bo makijaż szybko traci świeżość i skóra zaczyna się błyszczeć, a żeby temu zapobiec trzeba np. stosować puder transparentny, to jeszcze do tego wszystkiego dochodzi zmieniający odcień podkład. Jednym słowem my – kobiety, nie mamy łatwo i musimy czasami się nieźle nagimnastykować, aby zachwycać urodą mimo różnych przeciwności.

Co wybrać do nakładania podkładu?

Jedne panie aplikują podkład palcami, inne pędzlem, a jest też mnóstwo kobiet, które do nakładania podkładu używają gąbeczki beauty blender. Ma ona wielomilionowe grono miłośniczek, ponieważ umożliwia profesjonalne i równomierne nałożenie podkładu bez jakichkolwiek smug. Wiele kobiet, które raz użyły tego wynalazki, który zrewolucjonizował świat wizażystów, nie wyobraża już sobie aplikowania fluidu w inny sposób.

Czym kierować się przy wyborze podkładu?

 

Jak już wspomniano każdy podkład, niezależnie od ceny może zmieniać swój odcień. Dlatego zanim wybierzemy ten najlepszy podkład, to przeprowadźmy test. W tym celu możemy udać się do drogerii i poprosić o próbki podkładów. Tylko w ten sposób poznamy, jak po kilku godzinach zachowuje się na naszej skórze konkretny produkt. Tym samym uda nam się wybrać ten idealny, z którego będziemy w pełni zadowolone.

Brak komentarzy