Odpowiednia pielęgnacja

Odpowiednia pielęgnacja

cze 10, 2021 / By : / Category : ogólnie

Golenie i depilacja, szczególnie intensywna i cykliczna może przynieść ze sobą ryzyko podrażnień. Skóra jest delikatna i podatna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia płynące z zewnątrz. Panowie starają się niekiedy stronić od wszelkich kosmetyków, ponieważ uważają je za kobiecy atrybut – jednakże pianka lub żel do golenia zdaje się niezbędny podczas męskiej pielęgnacji. Warto zdecydować się na kosmetyk o właściwościach łagodzących, by uniknąć przykrych konsekwencji i bolesnych dolegliwości. Łagodna formuła pianek i żeli delikatnie i bez trudu rozprowadza się po skórze i pozwala na bezproblemowe zmycie po zakończonym goleniu.

Pianki do golenia

Przy doborze odpowiedniego kosmetyku powinniśmy kierować się przede wszystkim składem. Głównym zadaniem takiej pianki jest uniknięcie przykrych następstw wynikających z depilacji. W składzie nie powinno się zatem znaleźć alkoholu i substancji, które mogą powodować podrażnienia. Pianki powodują zmniejszenie tarcia, co pozwala na ochronę przed przesuwającym się ostrzem. Golenie przebiega zatem szybciej. Dodatkowo warto przypilnować, by w naszej piance znalazły się substancje o właściwościach kojących. Niestety nie odznaczają się dużą przyczepnością i wymagają częstego płukania, co znacznie wpływa na wydajność.

Żele do golenia 

To  kolejna formuła, która pozwoli na zminimalizowanie przykrych następstw mogących wyniknąć  z golenia. Zmiękcza zarost i ułatwia przesuwania się ostrza po skórze. Pianki pozwalają na uzyskanie jeszcze gęstszej piany niż w przypadku pianek – często ich skład lepszy i bardziej udoskonalony przykładowo o substancje o właściwościach antybakteryjnych. Ekstrakty z aloesu, rumianku lub dodatek pantenolu zapewni skórze ukojenie. Ich podstawowym zadaniem jest przede wszystkim zmiękczanie zarostu. Żele do golenia odznaczają się o wiele większą wydajnością produktu niż klasyczna pianka, dodatkowo bardzo łatwo wcierają się w zarost. Często mają również właściwości chłodzące, co przynosi przyjemne uczucie ukojenia naszej skórze.

 

Brak komentarzy