Nawilżanie skóry – dlaczego jest tak ważne?

Nawilżanie skóry – dlaczego jest tak ważne?

maj 23, 2019 / By : / Category : ogólnie

Każda skóra bez względu na to, jak była gładka, napięta i nawilżona za młodu z czasem traci nawilżenie, kolagen, staje się cienka i wiotka. Jest to nieprzyjemny okres dla każdej kobiety, która ceni sobie piękną skórę niczym z okładek pism.

Brak nawilżenia skóry, nieodpowiedni tryb życia, palenie papierosów, picie alkoholu oraz jedzenie niezdrowego pokarmu, powoduje, że skóra traci swój blask, staje się ziemista, zmęczona oraz pojawiają się zmarszczki. Jednak brak nawilżenia powoduje nie tylko zmarszczki. W młodym wieku, kiedy zaczyna się okres dojrzewania, często skóra potrzebuje składników odżywczych. Niestosowanie kremów, nieumiejętne oczyszczanie oraz picie małej ilości płynów, sprzyja utracie wody. Kończy się to zaburzeniami w wydzielaniu sebum oraz wypryskami.

Ratowanie skóry u kosmetyczki

Najczęściej widząc przykre efekty zaniedbań pielęgnacyjnych na skórze, zgłaszamy się do kosmetyczki. Gabinety kosmetyczne oferują wiele zabiegów, które poprawiają kondycję skóry, pobudzają ja do produkcji kolagenu oraz uelastyczniają. Najczęściej stosowane są: derma roller oraz mezoterapia igłowa.  Pierwszy zabieg to nakłuwanie skóry drobnymi igiełkami, które pobudzają skórę do produkcji kolagenu. Zabieg drugi, to także nakłuwanie, ale w tym celu stosowane są ampułki do mezoterapii igłowej, które wypełnione są substancjami odżywczymi, dobranymi w zależności od typu skóry oraz jej problemów. Pamiętaj jednak, że oprócz wizyt u kosmetyczki, należy wprowadzić do diety duże ilości wody lub soków owocowych niesłodzonych, a także wyrzucić szkodliwe produkty oraz kremy pełne parafiny i konserwantów.

Brak komentarzy