Make up no make up – jak go wykonać?

Make up no make up – jak go wykonać?

maj 24, 2019 / By : / Category : ogólnie

Postaw na naturalność

Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszy się make up no make up, czyli makijaż taki, jakby go nie było. Idealnie sprawdza się na co dzień i pozwala zaoszczędzić czasu, który musiałybyśmy poświęcić stojąc przed lustrem, wykonując precyzyjny, mocny makijaż. Sekret naturalnego make upu tkwi przede wszystkim w promiennej i gładkiej cerze. Stąd też każda z pań, musi wybrać dla siebie najlepszy podkład, który będzie tuszował niedoskonałości, a przy tym będzie lekki i niewidoczny.

Najlepszy podkład do makijażu nude

Nieskazitelna cera to marzenie każdej z nas. Jednak większość, aby móc się nią cieszyć, musi tuszować niedoskonałości podkładem. Wykonując make up no make up, musimy pamiętać aby idealnie dobrać podkład do odcienia karnacji oraz rodzaju cery. Dla pań, które mają cerę problematyczną najlepszy podkład będzie ten, który jest mineralny. Ogólnie konsystencja podkładów do makijażu nude musi być delikatna i nieobciążająca porów.

 

Akcesoria do nakładania podkładu

Aby makijaż wyglądał bardzo naturalnie, do nakładania podkładu użyjmy wilgotnej gąbeczki. Następnie wyciśnijmy podkład na dłoń, zamoczmy w nim gąbeczkę i przykładając do skóry, wklepujmy go w cerę. Dzięki temu doskonale wtopi się w skórę i da naturalny i świetlisty efekt. Alternatywą dla gąbeczki do nakładania podkładu są palce, ale zdecydowanie bardziej poleca się użycie beauty blendera, który pomoże uzyskać profesjonalny efekt.

Kolejne etapy malowania

Kiedy mamy już nałożony podkład, wtedy możemy przejść do aplikowania korektora. Stosujemy go pod oczy i w miejscach, gdzie występują niedoskonałości. Całość utrwalamy transparentnym pudrem, policzki muskamy delikatnie bronzerem lub różem, oczy tuszujemy, a usta malujemy bezbarwnym błyszczykiem i… make up no make up gotowy.

Brak komentarzy