kształt ma znaczenie czyli dlaczego jajko do makijażu beauty blender robi furorę

kształt ma znaczenie czyli dlaczego jajko do makijażu beauty blender robi furorę

cze 07, 2019 / By : / Category : ogólnie

Gąbka beauty blender i jej historia

Ciekawi Was historia jajowatej gąbeczki? Otóż pierwsza gąbka beauty blender została użyta blisko dwadzieścia lat temu. Stało się to dość przypadkowo, ponieważ Rea Ann Silva, której zawdzięczamy jajko do makijażu wykonując make up, obcięła w swojej gąbeczce kanty. Makijażystka była niezadowolona z efektów, jakie dawały prostokątne gąbki, ponieważ uniemożliwiały perfekcyjne nałożenie podkładu bez jakichkolwiek smug i postanowiła zrobić eksperyment, zaokrąglając jej kanty. I to był strzał w dziesiątkę. Początkowo Rea Ann Silva produkowała jajko do makijażu w garażu – dla znajomych – niedługo potem stała się milionerką.

Jajko do makijażu – na czym polega jego fenomen?

Gąbka do nakładania makijażu beauty blender to prawdziwy hit na całym świecie. Jej owalny kształt oraz delikatna faktura sprawiają, że podkład idealnie wtapia się w skórę, nie pozostawia smug ani widocznych przejść. Gąbka beauty blender jest niezastąpiona nie tylko przy nakładaniu podkładu, ale również różu, rozświetlacza i korektora.

Jak prawidłowo nakładać make up przy użyciu gąbki?

 

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, aby przed użyciem gąbka do nakładania makijażu beauty blender została zmoczona. Po chwili powinnyśmy ją mocno odcisnąć, aby pozbyć się nadmiaru wody. Jest to bardzo ważne, bo tylko wilgotna, elastyczna gąbka spełnia swoje zadanie i pozwala stworzyć profesjonalny makijaż.

Właściwa higiena

Aby gąbka beauty blender służyła nam przez długi czas, musimy się z nią odpowiednio obchodzić. Podstawą jest czyszczenie po każdym użyciu. Wystarczy naturalne mydło i bieżąca woda. Podczas czyszczenia nie wolno szarpać gąbki ani wbijać w nią paznokci, ponieważ w ten sposób przyczynimy się do jej zniszczenia.

Brak komentarzy