Jakie maseczki i zabiegi na twarz wykonasz w domowych warunkach?

Jakie maseczki i zabiegi na twarz wykonasz w domowych warunkach?

cze 04, 2019 / By : / Category : ogólnie

Marzy Ci się piękna, gładka i odżywiona skóra niczym twarze aktorek w gazetach “pociągnięte” photoshopem? Wiele osób, które się borykają z problemami skórnymi, chciałoby mieć idealną cerę. Jednak zwykle im większą walkę prowadzą, tym gorsze  efekty. Najczęściej wynika to z nieumiejętnego stosowania kosmetyków, diety czy zabiegów kosmetycznych.

Niestety bardzo często, osoby borykające się z problemami skóry, zapominają, że wszystko zaczyna się wewnątrz organizmu. Palenie papierosów, picie kawy i alkoholu, kolorowych napojów, jedzenie ciężkich i smażonych potraw oraz fast foodów i słodyczy, nie sprawi, że skóra będzie idealna -wręcz przeciwnie. Dlatego leczenie zaczynamy od zmiany diety oraz wspomagamy się domowymi naturalnymi zabiegami kosmetycznymi.

Gotowe czy DIY?

Możesz zarówno kupić maseczki w drogeriach, jak i zrobić samodzielnie. Jeśli potrafisz czytać składy kosmetyków, zajrzyj do drogerii. Jeśli jednak nie wiesz jakie składniki zapychają cerę, postaw na domowe eksperymenty. Na poprawienie kondycji skóry doskonale wpływa maseczka z drożdży, z białek jaj, z miodu, ogórka, awokado czy siemienia lnianego. Opcji jest całe mnóstwo.

Kosmetyczne pomoce

Do nawilżania głębszych warstw skóry poleca się urządzenia kosmetyczne typu np. derma roller. Sklep warto znaleźć w internecie, w którym nabędziemy urządzenie, ponieważ mają one konkurencyjne ceny. Derma roller to doskonałe rozwiązanie, które pomoże nawilżyć głębsze warstwy skóry, wspomaga produkcję kolagenu oraz napina skórę. Pamiętaj jednak, że nie wolno stosować go na uszkodzoną skórę lub ze zmianami ropnymi.

Brak komentarzy