Jak wykonać perfekcyjny makijaż typu cut crease?

Jak wykonać perfekcyjny makijaż typu cut crease?

cze 10, 2019 / By : / Category : ogólnie

Co to jest makijaż cut crease?

Dla osób, które dopiero zgłębiają tajniki makijażowe pojęcie cut crease może brzmieć nieznajomo. Dlatego postanowiliśmy pokrótce wyjaśnić, na czym polega owy make up. Otóż jest to dość mocny makijaż oka, który najlepiej sprawdza się na wieczór. Efekt jaki uzyskujemy za jego sprawą to podkreślenie górnej powieki, która wychodzi na pierwszy plan i widocznie się odznacza. Do tego dochodzi gruba kreska, która wychodzi poza zewnętrzny kącik oka. Przy makijażu cut crease trzeba też pamiętać, aby mocno wytuszować rzęsy.

Pędzle do makijażu cut crease

Aby wykonać makijaż cut crease, potrzebujemy pędzla do cieni. Może być on wykonany z włosa syntetycznego lun naturalnego, ale najważniejsze, aby był mały i krótki. Pamiętajmy, że wykonując efektowny makijaż oka, łączymy ze sobą co najmniej dwa kolory cieni, dlatego też jeden pędzel to zdecydowanie zbyt mało. Warto mieć pędzle do makijażu, a konkretnie te do cienie w ilości minimum trzech sztuk. Kolejnym niezbędnym pędzlem jest ten o kulistym kształcie, który służy do blendowania. Potrzebny jest też pędzel skośny. Umiejętne łączenie i rozcieranie sprawia, że na oku pojawia się prawdziwe dzieło sztuki.

Jak wykonać cut crease?

 

Bierzemy pędzle do makijażu w dłoń i zaczynamy… Najpierw kładziemy cień na załamanie powieki, a nie tak jak zazwyczaj przy linii rzęs. Kiedy nałożymy ciemny cień, to bierzemy cienki, skośny pędzel i rozcieramy nim to co mamy na powiece. Następnie sięgamy po grubszy pędzel i aplikujemy kolejną warstwę cienia. Z kolei na dolnej powiece aplikujemy jasny cień. Ten sam kładziemy na górną część powieki, uważając aby nie najechać na pomalowane już oko w linii zgięcia. Następnie ten sam ciemny podkład co aplikowałyśmy na załamaniu, kładziemy na dolną powiekę i rozcieramy małym, okrągłym pędzlem. W kolejnym kroku przychodzi czas na eyeliner. Obrysowujemy nim oko, wyjeżdżając poza zewnętrzny kącik oka. Teraz zostaje jeszcze tylko tusz i cut crease gotowy!

Sekret cut crease

Pamiętajmy, że cały sekret makijażu cut crease tkwi w perfekcyjnym roztarciu cieni. Większość pań przy tego typu makijażu stawia też na konturowanie i podkreślenie kości policzkowych, do czego można wykorzystać gąbeczkę Beauty Blender. W tym celu można użyć bronzera, różu lub rozświetlacza.

Brak komentarzy