Jak przechowywać pędzle do makijażu?

Jak przechowywać pędzle do makijażu?

maj 21, 2019 / By : / Category : ogólnie

Pędzel do podkładu – czyszczenie

Aby pędzle do makijażu długo nam służyły, a przede wszystkim, żeby nie przenosić na nich zanieczyszczeń, które mogą prowadzić do pogorszenia się kondycji skóry i wyprysków, musimy regularnie je czyścić. Sposób zależy od rodzaju włosa. Pędzel do podkładu z włosia syntetycznego możemy myć przy użyciu mydła, w tym mydła antybakteryjnego lub szamponu. Jednak jeśli posiadamy pędzel z naturalnego włosa, to wtedy najlepszy będzie szampon. Można sięgać po delikatne szampony dla dzieci.

Pędzle do makijażu i sposób ich suszenia

Mycie to nie wszystko, ponieważ równie ważne jest odpowiednie suszenie. Powinnyśmy robić to w taki sposób, aby włosie skierowane było do dołu. Eliminujemy dzięki temu ryzyko, że woda dostanie się pod skuwkę, co w konsekwencji może przyczynić się do szybszego rozklejenia pędzla. Pamiętajmy też, aby suszyć je w taki sposób, aby nie uległy odkształceniu.

 

Właściwe przechowywanie pędzli

Umyte, wysuszone, a zatem możemy je odłożyć, aby czekały na kolejne użycie. Ale w jaki sposób właściwie przechowywać pędzle do makijażu? Na pewno bezpiecznym wyjściem jest trzymanie ich w oryginalnym etui. Dla wielu kobiet jest to jednak niepraktyczne i wolą przechowywać je w pojemniczkach lub koszyczkach. Można tak robić, pod warunkiem, że pędzel do pudru, podkładu czy jakiegokolwiek innego kosmetyku będzie skierowany włosem do góry. Powinien też mieć osłonkę, aby nie zbierał kurzu, który później przeniesiemy na twarz. Natomiast posiadaczki beauty blendera powinny przechowywać go w zamkniętym pudełeczku, aby się nie brudził.

Przydatne akcesoria do przechowywania

Jeżeli mamy pędzel do podkładu lub pędzel do pudru, to warto zaopatrzyć się w brush guards, czyli siateczkę, którą nasuwamy na włosie, aby się ono nie odkształciło. Szczególnie warto to robić, kiedy pędzel jest mokry. W sprzedaży dostępne są też specjalne stojaki, z otworami na pędzle, co ułatwia ich przechowywanie, jeśli mamy dużo pędzli i np. nie chcemy żeby się one ze sobą stykały. Są też akcesoria dla gąbek beauty blender.

Brak komentarzy