Jak dobrać najlepszy puder do utrwalenia makijażu?

Jak dobrać najlepszy puder do utrwalenia makijażu?

cze 26, 2019 / By : / Category : ogólnie

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje pudrów – sypkie, w kamieniu, matujące, rozświetlające, nadające cerze pożądany kolor oraz transparentne. Czym się kierować przy ich wyborze i jakie będą dla nasz najlepsze?

Puder w kamieniu czy sypki

Zanim zdecydujemy się na kupno pudru, zastanówmy się, czego od niego oczekujemy. Puder w kamieniu idealnie sprawdzi się, jako kosmetyk, który będziemy nosiły w torebce. Zazwyczaj w kompakcie dołączona jest gąbeczka do pudru oraz lusterko, co ułatwia poprawianie makijaż w ciągu dnia. Puder sypki natomiast lepiej aplikować w warunkach domowych, aby uniknąć niespodzianki w postaci rozsypanego proszku w torebce. W tym przypadku niezbędny jest pędzel do pudru, którym delikatnie omieciemy twarz.

Dostosowany do potrzeb

Jeżeli jesteśmy posiadaczkami cery tłustej lub mieszanej, to powinnyśmy zainwestować w dobrej jakości puder matujący. Idealnie wykończy makijaż i sprawi, że mimo upływu godzin będzie on wyglądał nienagannie. Z kolei puder rozświetlający mogą stosować panie, które mają cerę suchą bez widocznych zmian trądzikowych czy naczynkowych. W innym razie również powinny unikać produktów rozświetlających, ponieważ będą one tylko uwidaczniały problemy skórne.

 

Puder transparenty i w kolorze a gąbeczka do pudru

Puder kolorowy ma to do siebie, że trzeba perfekcyjnie dobrać go do odcienia karnacji. W innym razie grozi nam efekt maski. Szczególnie, jeżeli przy nakładaniu będzie użyta gąbka do makijażu, która może pozostawić widoczny kolorystyczny ślad. Unikniemy tego typu problemów, jeżeli zdecydujemy się na puder transparenty, który nie zmienia odcienia cery, a doskonale utrwala make up.

Pędzel do pudru czy gąbeczka – czym go nakładać?

Gąbka do makijażu najlepiej sprawdza się wtedy, gdy zależy nam na mocnym zmatowieniu twarzy. Musimy jednak uważać, aby nie nałożyć go zbyt dużo, ponieważ wówczas efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Dlatego dużo osób woli sięgać po pędzel do pudru, który nie powoduje takiego ryzyka i jednym ruchem pozwala nałożyć puder na całą twarz.

Brak komentarzy