Inteligentna… piłka

Inteligentna… piłka

cze 06, 2017 / By : / Category : sport

Nowoczesne technologie wkraczają niemal w każdą dziedzinę naszego życia. Nie ominęły także przemysłu sportowego. Produkowane obecnie piłki do nogi, z tymi tradycyjnymi łączy już właściwie tylko kształt. Pierwsza piłka do gry w football, która brała udział w mundialu powstała w 1930 roku. Była sznurowana, a odbicie jej główką narażało na rozcięcie głowy tym grubym, wykonanym ze sznurka szwem. Do historii przeszła też piłka, którą grano cztery lata później na mistrzostwach we Włoszech – piłka ta zasłynęła tym, że zakwestionowano jej… kulisty kształt.

Pod koniec lat 30. ubiegłego wieku ustalono kryteria, jakie ma spełniać piłka nożna i kontrowersje się skończyły. Obecnie piłki produkują najbardziej renomowane firmy sportowe, a one coraz bardziej przypominają zaawansowane urządzenia, niż okrągły przedmiot zszyty z kilku kawałków skóry. Adidas wypuścił na rynek piłkę, która w pełni zasługuje na przydomek „inteligentna”. Z pozoru niczym nie różni się od innych, zalegających na sklepowych półkach piłek. Jednak kryje w sobie zaskakujące wnętrze. Piłka nożna adidas smart ball ma bowiem wbudowane czujniki, które gromadzą informacje o szybkości i torze jej lotu oraz wykonywanych przez nią obrotach. Wszystkie zebrane przez piłkę informacje przesyłane są za pośrednictwem bluetootha do aplikacji, która je interpretuje. Dzięki tym danym zawodnicy mogą poznać swoje słabe i mocne strony, a co się z tym wiąże, doskonalić się w grze poprzez odpowiednio dobraną formę treningu. Piłka wyposażona jest w baterie i, osobno, ładowarkę do nich. To produkt, który jest równie przydatny dla amatorów czy początkujących piłkarzy, jak i dla zawodników z sukcesami, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności. Piłka nożna adidas smart ball to najbardziej spektakularny produkt firmy, ale pozostałe przez nią oferowane też są bardzo wysokiej jakości i mają wiele cenionych przez piłkarzy cech. Piłki adidasa szyte są maszynowo, dzięki czemu są bardzo miękkie w dotyku, a jednocześnie bardzo trwałe. Ich pęcherze wykonane są z butylu – niezwykle szczelnego, długo zachowującego elastyczność materiału. Nowoczesna piłka nożna adidas pozwala na prowadzenie coraz szybszej i bardziej dynamicznej gry. Korzystają na tym również kibice, mecz staje się bowiem bardziej widowiskowy.

Adidas już od 1970 roku produkuje piłki, które biorą udział w piłkarskich mistrzostwach świata. Nad ewolucją i doskonaleniem tego budzącego na całym świecie emocje przedmiotu pracują najlepsi inżynierowie. Jednym z ich osiągnięć jest sprawienie, że nowoczesne piłki bardzo słabo absorbują wilgoć.

Brak komentarzy