Gorączka weselnych przygotowań

Gorączka weselnych przygotowań

cze 09, 2019 / By : / Category : ogólnie

Kupić czy wypożyczyć suknię ślubną?

 

Od momentu zaręczyn do samego ślubu bardzo często mija nawet rok. Wszelkie przygotowania do tego dnia zajmują bowiem bardzo dużo czasu. Salę i orkiestrę zazwyczaj trzeba rezerwować z niemal rocznym wyprzedzeniem. Skompletowanie kreacji ślubnej również zajmuje sporo czasu. Przede wszystkim musimy zdecydować z jakiego źródła chcemy nabyć naszą suknię ślubną, czy chcemy sukienkę używaną, nową szyta specjalnie dla nas, czy może chcemy ją tylko wypożyczyć.

Wypożyczenie sukni ślubnej może się wydawać całkiem dobrym pomysłem z dwóch względów. Po pierwsze cena – wypożyczenie jest zdecydowanie tańsze nawet o tysiąc złotych od kupna, po drugie – po ślubie suknię oddajemy i nie musimy się martwić co z nią później zrobić. Największym minusem tej opcji jest możliwość zniszczenia sukienki. Wiadomo, ślub i wesele, pozowanie do zdjęć do albumu ślubnego w różnych ciekawych sytuacjach… wszystko to wiąże się z dużym prawdopodobieństwem zniszczeń. Plamy od wina, jedzenia, rozdarcia podczas weselnych tańców itp., wszystko to może sprawić, iż w efekcie końcowym salon, z którego wypożyczyliśmy suknię nie będzie chciał jej zwrotu. W takich przypadkach będziemy musieli dokonać znacznej dopłaty, po czym staniemy się właścicielami zniszczonej sukni ślubnej. Oczywiście w późniejszym etapie możemy zdecydować się na sprzedaż naszej sukni, jednak musimy pamiętać o tym, że będzie trzeba zainwestować kolejne pieniądze by naprawić wszelkie zniszczenia przed sprzedażą.

 

Wizyta w salonie sukien ślubnych

 

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję co do kupna czy wypożyczenia sukni ślubnej, warto dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne opcje. Gdynia salon sukien ślubnych oferuje modne kreacje projektowane przez najlepszych designerów. Salony starają się by każda nowa kolekcja szyta była z najlepszej jakości tkanin. Wiele delikatnych elementów, jak koronki, cekiny czy biżuteryjne ozdoby, naszywane są ręcznie co dodaje uroku i unikatowości każdej kreacji.

 

Brak komentarzy