Domowe SPA, czyli jak pielęgnować skórę?

Domowe SPA, czyli jak pielęgnować skórę?

cze 01, 2019 / By : / Category : ogólnie

Gładka, napięta i wolna od zmarszczek i niedoskonałości cera, to marzenie nie tylko kobiet, ale także mężczyzn. Zarówno skóra nastolatków, jak i ta dojrzała wymaga pielęgnacji dostosowanej do rodzaju cery. Codzienne przebywanie w mieście z wysokim stężeniem spalin, wystawianie skóry na mocne słońce, nakładanie kremów z kiepskimi składami, palenie papierosów, picie kawy i alkoholu oraz śmieciowe jedzenie, przyczyniają się do utraty nawilżenia, blasku i elastyczności skóry. Powodują także wypryski, zatykanie się porów oraz szybsze powstawanie zmarszczek.

Postaw na naturalność

Jak zapobiegać zmarszczkom, wypryskom, wągrom oraz wiotczeniu skóry? Najlepsze efekty oraz długotrwałe daje dbanie o wewnętrzne organy. Czyli zmiana diety, włączenie warzyw, owoców, orzechów i sałat oraz świeżych soków owocowo-warzywnych. Wyrzucamy także z jadłospisu wszelkie fast foody, potrawy smażone na głębokim tłuszczu, słodycze oraz wszelki cukier rafinowany, używki. Pamiętaj także o piciu dużej ilości płynów, aby nawilżyć organizm od środka, co poskutkuje regulacją wydzielania łoju przez skórę. Jeśli nie lubisz pić wody, możesz pić niesłodzone soki owocowe, warzywne oraz jeść bogate w wodę owoce np. arbuzy.

Domowe zabiegi pielęgnacyjne

Z zewnętrznej pielęgnacji, warto wprowadzić domowe maseczki z glinek, jajka, drożdży, śmietany, płatków owsianych, kozieradki, olejów itp. Dobrze też mieć urządzenia kosmetyczne jak derma roller czy darsonval. Cena takich zabiegów nie jest bardzo droga u kosmetyczki, jednak bardziej opłacalne jest kupno urządzeń samodzielnie, ponieważ koszty się zwracają i dużo mniejsze.

Brak komentarzy