Czym aplikować puder?

Czym aplikować puder?

cze 06, 2019 / By : / Category : ogólnie

Beauty blender gąbka – co to jest?

Są kobiety, które nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez zrobienia makijażu. A jak makijaż, to i puder. Dotychczas większość kobiet nakładało go za pomocą gąbeczki dołączanej do pudru lub pędzla. Ale jakiś czas temu rynek kosmetyczny zrewolucjonizował wynalazek, jakim jest beauty blender gąbka. Innymi słowy to gąbka w kształcie jajka czy też łzy, która pozwala idealnie rozprowadzić kosmetyk na twarzy, bez smug i nierówności.

 

Gąbka do pudru a puszek

Czasami możemy spotkać się z tym, że kupując puder mamy dołączony do niego puszek, zamiast gąbki. Czy jest jakaś różnica jeżeli stosujemy gąbeczkę, a nie puszek? Okazuje się, że tak. Otóż nakładając puder przy pomocy gąbeczki, naniesiemy cienką warstwę kosmetyku na twarz. Natomiast jeśli zależy nam na mocniejszym kryciu, wtedy lepszy będzie puszek. Niemniej przydaje się zarówno gąbeczka do pudru, jak i puszek, dlatego warto mieć oba w swojej kosmetyczce.

Gąbeczki do pudru prasowanego

Gąbka do pudru najlepiej się sprawdza jeżeli używamy pudru w kamieniu. A ten przydaje się w sytuacjach, gdy chcemy poprawić makijaż w ciągu dnia. Przy czym warto pamiętać, że nie należy gąbeczką tuszować cienie pod oczami, ponieważ uwidocznią się wówczas zmarszczki.

Nakładanie pudru sypkiego

Zastanawiasz się, czy gąbeczka do pudru to dobre rozwiązanie dla pudru sypkiego? Niekoniecznie. W tym wypadku najlepszy będzie duży, okrągły pędzel z naturalnego włosia. Aplikując sypki puder, po nabraniu go na pędzel, powinniśmy delikatnie go strzepnąć, aby nie nałożyć na twarz zbyt grubej warstwy, ponieważ nie będzie to dobrze wyglądało. Pamiętajmy też o właściwej technice, czyli zaczynamy od środka twarzy, a dopiero później przechodzimy do boków. Zobacz więcej na https://beautyblender.pl/pl/p/Power-Pocket-Puff-by-beautyblender-/173

Brak komentarzy