Czym aplikować kremy bb i cc?

Czym aplikować kremy bb i cc?

maj 28, 2019 / By : / Category : ogólnie

Kilka słów o kremach BB i CC

Zanim przejdziemy do sposobów aplikowania kremów BB i CC, wyjaśnimy w kilku zdaniach czym są owe kosmetyki. Otóż krem BB to wielozadaniowy produkt, który ma łączyć w sobie pielęgnację z upiększaniem. Jego głównym zadaniem jest poprawienie kolorytu cery, nawilżenie i nadanie zdrowego, promiennego wyglądu. Jednak w przeciwieństwie do podkładu, nie ma on silnych właściwości kryjących, przez co może sobie nie poradzić z zakamuflowaniem niedoskonałości. Dlatego jeżeli zależy nam na tym ostatnim, to powinnyśmy sięgać po kremy CC, które łączą w sobie właściwości podkładu i korektora, dzięki czemu gwarantują lepsze krycie.

Przygotowanie do aplikacji

 

Zanim przejdziemy do nakładania kremu BB lub CC, musimy najpierw odpowiednio przygotować na to swoją twarz. A zatem zacznijmy od oczyszczenia cery – przy użyciu płynu micelarnego usuńmy z niej tłusty film, a jeśli od kilku dni nie robiłyśmy peelingu, to teraz jest na to dobry moment. Następnie nałóżmy na oczyszczoną skórę krem, jaki używamy do codziennej pielęgnacji i zaczekajmy kilka minut, aby dobrze się wchłonął. Kiedy skończymy wszystkie te rytuały, to dopiero będziemy mogły zaaplikować krem BB lub CC i wówczas przyda nam się gąbka do makijażu. 

Gąbka do makijażu do kremów BB i CC

Kremy upiększająco-pielęgnujące możemy nakładać na dwa sposoby. Dłonią lub używając takich akcesoriów jak gąbka do makijażu i gąbeczka beauty blender. Drugie rozwiązanie jest o tyle lepsze, że zapewnia równomierne rozprowadzenie kosmetyku, bez powstania nieestetycznych plam przez zbyt dużą ilość nałożonego produktu. Gąbeczka beauty blender ma jeszcze tę zaletę, że ze względu na swój kształt pozwala z łatwością zaaplikować krem nawet w trudno dostępne miejsca.

Gąbeczka blender – koniecznie zwilż

Aby kosmetyka dobrze się rozprowadzał gąbeczka blender powinna być delikatnie zwilżona… A co jeśli po nałożeniu kremu BB lub CC cera nie wygląda tak, jak tego oczekiwałyśmy? Wtedy możemy odczekać kilka minut i nałożyć drugą, cienką warstwę kremu.

Brak komentarzy