Buty na zimę – jakie najlepsze?

Buty na zimę – jakie najlepsze?

mar 30, 2017 / By : / Category : ogólnie

Wybór obuwia dla wielu nie należy do najprostszych rzeczy. Jeśli znamy swoje stopy, wiemy, jakie buty są dla nas najodpowiedniejsze, problem może okazać się mniejszy. Zima jest takim czasem, w którym nasze stopy narażone są na większe niedogodności. Buty na zimę, które kupujemy powinny być ciepłe, wygodne i dające poczucie bezpieczeństwa. Często zdarza się bowiem, że nawierzchnia po której stąpamy nie jest odpowiednio oczyszczona, co za tym idzie – posiadając nieodpowiednie obuwie, możemy upaść i nabawić się kontuzji.

Mężczyźni, wybierając buty na zimę męskie często kierują się modą, a nie wygodą i bezpieczeństwem. Szczególnie młodzi ludzie nie zwracają uwagi na odpowiedni profil butów, patrzą jedynie na modę. W związku z tym to producenci powinni zadbać o to, aby młodzi ludzie wybierając buty na deskorolkę lub buty na deskę snowboardową kupowali obuwie bezpieczne, takie, które odpowiednio zabezpieczy stopę i stawy przed kontuzjami.

Patrząc na trendy, jakie pojawiły się na wybiegach najbardziej uznanych domów mody, można stwierdzić, że zimą nie będzie nam lekko. Oglądając pokazy można zauważyć lekkie baletki, które absolutnie nie będą nadawały się na polską zimę. Nie musimy się jednak martwić. Można także zauważyć bardziej dostosowane do naszych warunków atmosferycznych obuwie. Na pewno nie miniemy się z modą, jeśli na zimę kupimy buty na koturnie. Nieistotne już będzie, czy będą to botki czy kozaki – zarówno jedne, jak i drugie przyciągną uwagę przechodniów na ulicy.

Jeśli jednak nie przepadamy za koturnami i nie chcemy na zimę kupować szpilek lub płaskich kozaków, możemy postawić na obuwie na platformie. Jest to tegoroczny hit. W sklepach spotkamy botki i kozaki, które posiadają różnokolorowe platformy. Pozostała część buta zawsze jest w jednym kolorze, najczęściej są lakierowane.

Poza platformami, które są obowiązkową podeszwą w zimowych butach, pamiętajmy, żeby były długie, najlepiej za kolano, z szeroką cholewką. Należy pamiętać, że tego typu obuwie idealnie będzie pasowało do długich bluz oraz długich kurtek. Kupując obuwie modne, nie szukajmy zwykłych kozaków. Projektanci mody przyzwyczaili nas do tego, że na zimowych butach widnieją puszki, futerka. Pluszowe noski czy szpilka w bucie nie robi już na nikim wrażenia. Jeśli chcemy przyzwyczaić nasze stopy do szpilek, kupmy sobie specjalne skarpetki, w których wbudowane jest owe podwyższenie. Projektant Demna Gvasalia wprowadził ten trend, który o dziwo przyjął się bez żadnego „ale”. Kobiety zakochały się w tym rozwiązaniu.

Brak komentarzy