Buty dla dzieci – należy patrzyć na modę, czy wygodę?

Buty dla dzieci – należy patrzyć na modę, czy wygodę?

kwi 17, 2017 / By : / Category : dzieci, moda

Rodzice, którzy swoim pociechom kupują buty, bardzo często kierują się modą, a nie wygodą. Ważne dla nich jest, jak but wygląda, a nie, czy jest odpowiednio wyprofilowany.

Powinniśmy jednak pamiętać, że stopa malucha w wieku niemowlęcym i dziecięcym dopiero się kształtuje, w związku z tym buty dla dzieci powinny być odpowiednio wyprofilowane.

Kiedy wybieramy buty dla malucha, pamiętajmy, że powinny być większe o około 10 milimetrów. Pozwoli to na odpowiedni rozwój stopy dziecka – nóżka będzie mogła swobodnie wydłużać się, jak również zachowywać się odpowiednio podczas chodzenia (przesuwanie się w przód).

Mamy, które kupują buty dla dziewczynek, które są sandałkami muszą pamiętać, że buciki te powinny być większe o co najmniej 5 milimetrów. Dzięki temu uda się uniknąć stykania się palców z podłożem.

Kupując buty dla niemowlaka, dziecka czy nastolatka ważne jest, żeby były nie tylko wygodne, ale przede wszystkim odpowiednio szerokie w miejscu palców. Sandały, czyli obuwie, które posiada odkryte place i pięty musi być na tyle szerokie, aby stopa dziecka spoczywała w nim swobodnie. Rodzic nie może dopuścić do tego, aby place albo pięta wisiały poza butem.

Każdy wie, że dzieci są bardzo ruchliwe. W związku z tym obuwie musi być na tyle wytrzymałe, aby sprostać biegom, skakaniu i innym czynnościom, które dzieci uwielbiają. Dodatkowo powinno mieć wysokie podbicie i czubek, aby maluch swobodnie mógł ruszać palcami.

Kiedy wybieramy obuwie dla naszego dziecka, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, aby stopa w wybranych butach miała prawidłowe ułożenie względem podudzia. Zapewnią to buty, które posiadają specjalną sprężystą zakładkę, która pozwala na stabilizację tylnej części obuwia. Pamiętajmy, że w sandałkach nie znajdziemy takiego elementu, dlatego dobrze jest, aby miały one zagłębienie na piętę, które pozwoli odpowiednio ustawiać stopę podczas chodzenia.

Wybór obuwia dla dzieci z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Rodzic musi pamiętać o każdym rozwijającym się stawie, ścięgnie, o każdej części stopy. Wiadomo, że dzieci chcą mieć modne, kolorowe buty, które będą podobały się ich rówieśnikom. Nie dajmy się jednak zwariować – zachowując zdrowy rozsądek, kupimy dziecku odpowiednie dla jego zdrowia obuwie. Pamiętajmy, że za odpowiednią cenę, rodzic jest w stanie kupić obuwie, które będzie zarówno modne, jak i wygodne, praktyczne oraz wytrzymałe. Zatem rodzice – rozglądajcie się za odpowiednimi butami dla Waszych dzieci. Ich zdrowie i zadowolenie powinno być dla nas najważniejsze.

Brak komentarzy