Jakie buty na deskorolkę wybrać?

Jakie buty na deskorolkę wybrać?

kwi 26, 2017 / By : / Category : sport, styl

Jazda na deskorolce wymaga odpowiedniego obuwia. Każdy skate ma różne doświadczenia związane z wyborem butów, jednak najpopularniejszą firmą na świecie produkującą obuwie dla skaterów jest Vans. Buty na deskorolkę marki Vans są przez wielu uważane za najlepsze, do tego stopnia, że nie wyobrażają sobie jazdy w innym obuwiu. Czym kierować się przy wyborze butów na deskę i jakie propozycje ma dla nas Vans?

Podeszwa

Nawet nie myśl o wsiadaniu na deskę w butach na koturnie czy w sandałach. Odpowiednie obuwie zabezpiecza stopę przed zwichnięciami i obtarciami. Buty na deskę powinny mieć płaską podeszwę, która dodatkowo jest elastyczna, a więc umożliwia nam różnego rodzaju manewry. Buty ograniczające nasze ruchy są zupełnie nieprzydatne w jeździe na deskorolce i choćby były najładniejsze, nie będziemy czuli się w nich komfortowo. Ważne również, aby podeszwa była gumowana, dzięki czemu zwiększy się przyczepność do deski, co jest przecież najważniejsze w czasie jazdy. Buty ze śliską podeszwą odbiorą nam komfort z jazdy i narażą nas na ryzyko kontuzji. Należy pamiętać również o tym, że podeszwa powinna być stosunkowo gruba.

Waga i rozmiar

Buty na deskę nie mogą być ciężkie, zapomnij więc o jeżdżeniu w glanach, jeśli kiedykolwiek przeszło ci to przez myśl. Oczywiście bardzo ważny jest również rozmiar buta. Warto postawić na markowe buty, gdyż w przeciwieństwie do tych z sieciówek, kupimy w nich tzw. połówki i nie będziemy musieli nosić za dużych lub za małych butów.

Propozycje od Vans

Kultowym już modelem butów na deskorolkę Vans jest Vans Era. Buty skate Vans Era produkowane są od 1975 roku właśnie z myślą o fanach deskorolki. Mało kto wie, że w tworzeniu Vans Era brali udział Stacey Peralta i Tony Alva – światowej sławy skaterzy. Słynne wzmocnienie przy kostkach, jakie znajdziemy w Vansach, zawdzięczamy właśnie chłopakom z grupy Z-Boys, którzy postanowili współtworzyć model doskonale amortyzujący stopy skaterów. Do wyboru są różne wzory Vans Era, dlatego też każdy skater może wybrać ulubiony kolor i wzór.

Słynnym modelem butów Vans jest także Vans Old Skool, który zaczęto produkować 2 lata po Vans Era, w 1977 roku. Był to pierwszy model Vansów, w którym pojawiły się skórzane wstawki, charakterystyczne do dziś. Również w tym modelu obszar wokół kostki jest wzmocniony, by ochronić kostkę skatera przed kontuzjami. Vans nie zapomina o tym, że na desce jeżdżą również dziewczyny, dlatego przygotował dla nich specjalne damskie modele.

Brak komentarzy