Błysk, brokat, perła i metalik czyli make up dla sroki :)

Błysk, brokat, perła i metalik czyli make up dla sroki :)

cze 15, 2019 / By : / Category : ogólnie

Błysk w oku, czyli świecący makijaż

Która z nas nie lubi czasami zabłysnąć? Co prawda mocno świecący makijaż nie daje się do tego, aby pójść w nim do pracy, ale na wieczorne wyjście jest już, jak najbardziej na miejscu. Szczególnie w okresie karnawału. Ale nie oznacza to, że na co dzień musimy całkowicie rezygnować z błysku. Możemy bowiem używać rozświetlaczy, kremów koloryzujących z drobinkami czy perłowych cieni do powiek.

Gąbeczka do pudru, rozświetlacz, brokat…

Sylwester i karnawał, to okres, w którym nie musimy uważać z błyskotkami i bać się przesady. Wtedy wszystko jest dozwolone, od subtelnego błysku, po obsypane brokatem powieki i doklejane świecące rzęsy. Ale zacznijmy od początku. Zanim przejdziemy do błyszczących kosmetyków, nałóżmy na twarz podkład. W tym celu pomocna będzie gąbka do makijażu, która ułatwi aplikację. Następnie utrwalmy go sypkim pudrem transparentnym. Do tego przyda się gąbeczka do pudru lub duży, miękki pędzel do pudru. Kiedy ten etap mamy za sobą, możemy rozpocząć zabawę z błyszczącymi produktami.

 

Pędzel do pudru a błyszczące wykończenie

Jeżeli chcemy musnąć kości policzkowe brokatem lub rozświetlaczem, a nie mamy pod ręką specjalnego pędzla, to możemy użyć pędzel do pudru. Warunkiem jest późniejsze wyczyszczenie go, aby nie przenosić błyszczących opiłków na puder… Jeżeli chcemy nosić błyszczący make up bez względu na porę dnia, to powinnyśmy postawić na jeden element świecący, np. oczy lub usta. W ostatnim czasie modne są połyskujące szminki oraz brokatowe cienie w kolorze złota.

Makijaż metaliczny

Prawdziwy hit, który pasuje każdemu – bez względu na wiek, karnację oraz kolor oczu. Wychodząc do pracy czy na zakupy ograniczmy się do subtelnego podkreślenia oka metalicznym cieniem i czarnym tuszem. Ale jeśli mamy wieczorne wyjście to podkręćmy make up wyrazistą kreską narysowaną przy pomocy eyelinera i mocnym kolorem szminki. Taki makijaż sprawi, że każda kobieta będzie prawdziwą gwiazdą wieczoru!

Brak komentarzy