Baza stylizacji, czyli baza do hybryd

Baza stylizacji, czyli baza do hybryd

lut 23, 2021 / By : / Category : moda, ogólnie

Bez skrupulatnie dobranej, dobrej jakościowo bazy do hybrydy niełatwo będzie stworzyć olśniewającej stylizacji paznokci.

Hybryda jest absolutnym Olimpem wśród lakierów pod względem trwałości, nasycenia kolorami i możliwościom stylizacyjnym. Ale żeby zagwarantować sobie optymalny efekt należy zainwestować w produkty dobrej jakości. I zrobić manicure według sztuki. Poczynając od nieodpowiedniego zaaplikowania elementu jakim jest baza hybrydowa. To absolutna podstawa.

Zanim nałożymy bazę

Zanim baza do hybryd pokryje paznokieć, jego płytkę należy odpowiednio opiłować. Bardzo ważne jest odpowiednie usunięcie skórek. Zmiękczamy je, wkładając, na przykład, do miseczki z wodą wymieszaną z mydłem lub smarujemy tłustym kremem. Bardzo pomocnym produktem jest płyn do usuwania skórek. Dzięki niemu stają się one miękkie i niemalże same odchodzą od paznokcia. Usunięcie ich za pomocą radełka lub specjalnych cążków staje się wtedy proste. Jeśli nie usuniemy skórek, lakier może je zalać. W efekcie nie będzie mógł odpowiednio przylec do płytki paznokcia. To pierwszy krok do odpadnięcia manicure hybrydowego.

Utrwalanie bazy

Żeby baza idealnie zgrała się z paznokciem, należy odpowiednio zmatowić płytkę. Używamy do tego bloczka polerskiego. Potem aplikujemy  odtłuszczacz. To bardzo ważny krok, ponieważ na płytce znajduje się tłusta warstwa, którą trzeba usunąć. Bez tego baza hybrydowa nie będzie mogła idealnie przylgnąć. Przydatnym produktem jest cleaner, czyli odtłuszczacz, który przyda się również w późniejszych etapach, do przemycia warstwy dyspersyjnej, powstałej w efekcie utwardzania lakieru. Jeśli paznokcie są już gładke i odtłuszczone, można nakładać podkład. Baza do hybryd nakładana jest najczęściej za pomocą pędzelka, podobnie jak lakier. Nie przesadzajmy jednak z jej ilością. Warstwa powinna być dość cienka. To da nam pewność, że idealnie utwardzi się w lampie. Baza do hybrydy musi być odpowiednio naświetlona. W przypadku technologii UV efektywny czas wynosi około 2 minut. Lampa LED pozwoli skrócić go do. 45 sekund. Po utwardzeniu bazy można przystąpić do dalszych etapów robienia manicure hybrydowego.

Brak komentarzy