Baking czyli sposób na utrwalenie makijażu

Baking czyli sposób na utrwalenie makijażu

cze 01, 2019 / By : / Category : ogólnie

Czym jest baking?

W świecie makijażystów termin ten jest doskonale znany od lat. Ale dla wielu kobiet, w tym dla młodych dziewczyn, które dopiero zgłębiają tajniki makijażowe baking może brzmieć obco. Dlatego spieszymy wyjaśnić, że baking to nic innego, jak utrwalenie makijażu przy użyciu pudru transparentnego. A żeby go zaaplikować może przydać nam się beauty blender gąbka lub po prostu zwykła gąbeczka do pudru.

Gąbeczka do pudru transparentnego

 

Baking czyli nałożenie na twarz warstwy pudru transparentnego ma na celu absorbowanie nadmiaru sebum i przedłużenie trwałości makijażu. Dzięki takiemu utrwalenie nawet właścicielki tłustej cery przez wiele godzin będą mogły cieszyć się nieskazitelnym make upem. Aby wykonać baking, najpierw powinnyśmy zaaplikować sypki transparentny puder na całą twarz, a następnie w ruch idzie gąbka do pudru i po raz drugi puder transparentny. Po nałożeniu go, odczekujemy ok. 10 minut i omiatamy twarz czystym pędzelem, aby usunąć puder, który się nie wtopił.

Beauty blender gąbka – aplikacja krok po kroku

Wykonując baking zaczynamy od okolic oczu, następnie przechodzimy do nosa, czoła i brody. Pamiętajmy, że przy bakingu musimy użyć sporej ilości pudru transparentnego. Najlepiej jest wysypać jego pewną ilość na wieczko, aby mogła zostać w nim zanurzona gąbeczka do pudru. Jeżeli po takiej aplikacji twarz będzie wyglądała jak obsypana mąką to bardzo dobrze, bo właśnie tak ma być, a nadmiar zostanie usunięty po kilku minutach. A dlaczego warto sięgnąć po beauty blender gąbka? Bo że względu na jej kształt jesteśmy w stanie dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca, takie jak chociażby okolice skrzydełek nosa.

Gładkość na długo

Baking zapewnia matową i gładką skórę twarzy nawet przez kilkanaście godzin i to bez żadnych poprawek. Nic zatem dziwnego, że technika ta cieszy się taką popularnością wśród wizażystków. Wypróbuj ją i Ty!

Brak komentarzy