Alert urodowy – suche skórki! Jak sobie z nimi poradzić?

Alert urodowy – suche skórki! Jak sobie z nimi poradzić?

cze 10, 2019 / By : / Category : ogólnie

Podkład do makijażu a suche skórki

Masz suchą cerę, a po zrobieniu makijażu uwidaczniają się suche skórki, które nieestetycznie odstają? Boryka się z tym wiele kobiet, ale są sposoby, aby temu zaradzić. Podstawą jest to, aby regularnie wykonywać peeling. Usuwa on bowiem martwy naskórek i wygładza skórę. Mogą go stosować wszyscy, z tym, że osoby z cerą wrażliwą, trądzikową lub naczynkową zamiast po peelingi mechaniczne, powinny wybierać te enzymatyczne. I dopiero kiedy twarz zostanie wygładzona, możemy nałożyć podkład do makijażu.

Najlepszy podkład dla cery suchej

Panie z problemami z odstającymi skórkami, powinny sięgać po te podkłady, które dedykowane są do cery suchej, ponieważ posiadają one w swoim składzie substancje nawilżające. Jeśli to nie wystarcza i suche skorki nadal dają o sobie znać, to pozostaje wymieszanie podkładu z kremem nawilżającym. Tak uzyskany podkład do makijażu nawilży, wyrówna koloryt skóry i zatuszuje drobne niedoskonałości. W razie konieczności można dodatkowo wspomóc się korektorem.

Codzienna pielęgnacja

 

Aby makijaż wyglądał nienagannie, musimy pamiętać o codziennej pielęgnacji i odpowiednim nawilżeniu skóry. I w związku z tym, zanim nałożymy podkład do makijażu, kilkanaście minut wcześniej zaaplikujmy na twarz krem nawilżający. Tym sposobem, kiedy skóra będzie nawilżona i elastyczna podkład będzie się lepiej trzymał i zapomnimy co to są suche skórki. W innym razie, nawet najlepszy podkład nie pomoże, jeśli zaniedbamy nawilżenie.

Nie bój się próbować!

Jeśli jakiś kosmetyk nie spełnia Twoich oczekiwań, to nie bój się zmian. Pamiętaj, że zarówno kremy, jak i kolorowe kosmetyki mają swoje próbki. Wystarczy, że udamy się do drogerii, poprosimy o próbkę danego kosmetyku, przetestujemy go i na tej podstawie podejmiemy decyzję, czy warto go nabyć i czy trafiłyśmy w końcu na najlepszy podkład czy krem. Bo czasami problemy ze skórą są skutkiem niewłaściwego doboru kosmetyków.

Brak komentarzy