Zaczerwieniona i wrażliwa cera wymaga odpowiedniego makijażu

Zaczerwieniona i wrażliwa cera wymaga odpowiedniego makijażu

cze 11, 2019 / By : / Category : ogólnie

Najlepszy podkład na zaczerwienioną cerę

Często kobiety mają kompleksy spowodowane zaczerwienioną cerą, co może być skutkiem cery naczynkowej. Rumień zwykle jest trudny do kamuflowania, dlatego trzeba wiedzieć, po jaki podkład sięgać, aby efekt był zadowalający. Ale najpierw musimy nałożyć na twarz zieloną bazę, która „przygasi” rozpaloną cerę. Jeżeli zależy nam na mocnym krycie, wtedy najlepszy podkład będzie ten, który jest w kremie. Jego wadą jest jednak to, że jest on ciężki. Łagodniejszy dla cery będzie podkład płynny, ale on z kolei będzie w mniejszym stopniu tuszował zaczerwienienia.

Podkład do cery wrażliwej

Zarówno cera naczynkowa, z trądzikiem różowatym, jak i przesuszona jest wrażliwa i ma tendencję do czerwienienia. Dlatego najlepszy podkład do takiej cery będzie hipoalergiczny, który jest bezzapachowy i nie podrażnia. Ponadto cerze wrażliwej dedykowane są płynne fluidy, których formuła oparta jest na silikonie. Jego zaletą jest to, że idealnie łączy się z naskórkiem, a przy tym nie zatyka porów.

Gąbka do nakładania podkładu

Aplikując podkład na cerę wrażliwą musimy bardzo uważać, aby jej dodatkowo nie podrażnić. Z tego też powodu nie należy doprowadzać do żadnych tarć. Dobrym rozwiązaniem jest więc gąbeczka do nakładania podkładu, którą będziemy wklepywać kosmetyk. Alternatywą dla gąbki do nakładania podkładu są nasze dłonie, ale ze względu na to, że trudniej o perfekcyjne rozsmarowanie podkładu, to jednak poleca się pierwsze rozwiązanie… Podobną ostrożność, jak przy nakładaniu musimy wykazać również zmywając make up. Najlepiej jest przyłożyć do skóry wacik nasączony płynem micelarnym, odczekać chwilę, a następnie go zdjąć.

 

Cienie do cery wrażliwej

Dla cery skłonnej do podrażnień idealne będą cienie w odcieniach beżu i brązu. Po pierwsze wyciszą twarz, a po drugie, te pigmenty nie wywołują alergii skórnych. Są więc bezpieczne dla cery wrażliwej.

Brak komentarzy