Trwały podkład dla tłustej cery – czy coś takiego występuje w przyrodzie? ;)

Trwały podkład dla tłustej cery – czy coś takiego występuje w przyrodzie? ;)

cze 16, 2019 / By : / Category : ogólnie

Podkład do makijażu do cery tłustej

Posiadaczki cery tłustej doskonale znają problem, jakim jest dobór kosmetyków, które będą przez długi czas utrzymywały się na skórze, bez tłustego filmu. Idealny podkład do makijażu do cery tłustej i mieszanej powinien posiadać lekką i nietłustą bazę, której będziemy zawdzięczać to, że make up będzie utrzymywał się nawet do dwudziestu godzin. Nowoczesne podkłady potrafią matowić newralgiczne partie twarzy takie jak czoło, nos i broda, a nawilżać suche, czyli np. policzki. Co ważne, możemy nabyć taki podkład za mniej niż 50 złotych.

 

Najlepszy podkład kryjący

Cera skłonna do przetłuszczania często ma tendencje do pojawiania się zaskórników i niedoskonałości. Stąd też potrzebny jest podkład do zadań specjalnych, czyli kryjący. Wbrew pozorom kryjący fluid nie może być ciężki, ponieważ będzie tworzył efekt maski. A nam zależy na tym, abyśmy mogły zawdzięczać mu naturalny i promienny wygląd. Jakie jeszcze cechy powinien zawierać najlepszy podkład do cery tłustej? Otóż nie może on zatykać porów, musi być trwały i łatwy w aplikacji.

Pokłady mineralny w sam raz na lato

Jaki jest najlepszy podkład na lato do skóry tłustej? Niektórzy twierdzą, że najlepszy jest podkład mineralny, czyli naturalny, który nie obciąża skóry, a przy tym pochłania nadmiar sebum, dobrze matuje i kryje. Ważne też, aby taki podkład miał taką konsystencję, która będzie się dobrze rozprowadzała.

Make up na wielkie wyjście

Dobry podkład to nie wszystko. Jeżeli szykujemy się na tzw. wielkie wyjście, a wiemy, że cera lubi nam płatać figla i szybko zaczyna się błyszczeć, to nie poprzestańmy na matującym podkładzie. Bo podkład do makijażu to jedno, a utrwalenie to drugie. I dlatego po skończeniu makijażu, spryskajmy twarz utrwalającą mgiełką, dzięki której make up dłużej będzie perfekcyjny.

Brak komentarzy