Tankini, monokini, bikini, czyli plażowy słownik modowy

Tankini, monokini, bikini, czyli plażowy słownik modowy

maj 10, 2019 / By : / Category : ogólnie

Do użytku wchodzą coraz to nowsze modele kostiumów kąpielowych, więc ewoluuje również język, by móc je nazwać, dlatego przed wybraniem się na zakupy, warto zapoznać się z tym, który strój ma jakąś nazwę, by wybór fasonu był łatwiejszy i szybszy.

Tankini

Jest to nietypowy rodzaj stroju kąpielowego, który stanowi połączenie koszulki z figami od bikini. Jest wyjątkowo komfortowy podczas noszenia, a jedną z jego zalet jest ukrywanie mankamentów sylwetki. Można je właściwie połączyć ze wszystkim. Z majtkami, krótkimi spodenkami, a także ze spódniczką. Odpowiednie jest dla kobiet w każdej kategorii wiekowej. Świetnie będzie leżało na każdej figurze, ale przede wszystkim na tak zwanym jabłku, dzięki ukrytemu brzuchowi. Dlatego tankini będzie strzałem w dziesiątkę dla kobiet, które boją się iść na plaże z powodu kompleksów. Zakryje niedoskonałości i pozwoli na świetną zabawę, bez obawiania się o to, czy nasz brzuch czasem nie wygląda źle w bikini.

Monokini

To strój jednoczęściowy, w którym górna i dolna część łączone są za pomocą materiału na brzuchu. Odznacza się wycięciami w talii i różnorodnymi nadrukami. Często doszyte są cekiny, kokardki lub inne zdobienia, a także ma fantazyjne zapięcia. Ze względu na podkreśloną talię, strój ten jest przede wszystkim dla Pań, które mają szczupły brzuch i spore wcięcie. Daje spory komfort podczas noszenia. Poprzez połączenie góry z dołem, nie musimy się obawiać, że któraś z części spadnie, a przy tym możemy wyeksponować i podkreślić swoje atuty.

Bikini

To nazwa dwuczęściowego stroju kąpielowego, składającego się z biustonosza i majtek.

Dla kogo?

Dla pań z figurą klepsydry, kolumny czy gruszki. Nie powinny ich zakładać kobiety, posiadającą figurę „jabłka”.

Kobiety z figurą klepsydry
Mają one szeroką gamę strojów do wyboru. W praktycznie każdym bikini będą wyglądały dobrze, dzięki proporcjonalnej sylwetce.

Kobiety z figurą kolumny
Dla kobiet z taką figurą najlepsze będzie bikini z figami poszerzającymi optycznie biodra.

Kobiety z figurą gruszki
Dla „gruszki” najlepszej sprawdzi się bikini, w którego skład wchodzi stanik z wiązaniami zmniejszającymi optycznie ramiona, co sprawi, że sylwetka będzie się ładnie prezentować.

Brak komentarzy