Starzenie skóry, a pielęgnacja cery olejami

Starzenie skóry, a pielęgnacja cery olejami

maj 18, 2019 / By : / Category : ogólnie

Piękna, zdrowa i gładka cera, to marzenie wielu kobiet, które borykają się z problemami skórnymi oraz upływającymi latami. Z wiekiem skóra staje się cieńsza, mniej odporna na uszkodzenia oraz zmniejsza się ilość kolagenu. Sprawia to, że cera jest szara, ziemista, skóra wiotka i wisząca. U jednych jednak starzenie przebiega łagodnie i nie widać drastycznych zmian, zaś u innych jest to szybki proces. Jednak, aby załapać się na pierwszą kategorię i zapobiec utracie pięknej cery, trzeba przygotować się na pielęgnację. Skóra, która nie jest nawilżona od wewnątrz i zewnątrz, odpłaci się utratą nawilżenia, a w następstwie szybszym starzeniem. Co więc robić, aby zachować piękną, gładką i elastyczną skórę?

Krem czy olej?

Kiedy w młodości skóra nie sprawia problemów, jest gładka, elastyczna i promienna, zapominamy o jej pielęgnacji oraz stosujemy do oczyszczania komercyjne płyny z kiepskim składem lub zwykłe mydła. Skóra jakiś czas wytrzyma takie traktowanie, ale przyjdzie chwila, kiedy zacznie jej brakować składników odżywczych. Dlatego trzeba je dostarczyć. W tym celu, warto postawić na naturalność. Zaczynamy od zakupu płynu micelarnego lub mleczka do oczyszczania twarzy z naturalnym składem. Do tego kupujemy naturalny krem. Jeśli nie potrafisz określić, czy dany krem ma prawidłowy skład, kup sobie olejek wyciskany na zimno.

Pomocne zabiegi i dieta

Olej doskonale nawilży skórę oraz “nakarmi” składnikami, ale warto też dodać do pielęgnacji zabiegi kosmetyczne, które odstresują umysł i dodatkowo nawilżą cerę. W tym celu możesz udać się do kosmetyczki na mezoterapię. Ampułki do mezoterapii zawierają bogactwo cennych dla skóry składników, które ją odżywią, nawilżą, odmłodzą i ładnie naciągną.

Brak komentarzy