Ślubny makijaż – wyjątkowy jak ten dzień!

Ślubny makijaż – wyjątkowy jak ten dzień!

cze 19, 2019 / By : / Category : ogólnie

Perfekcyjny makijaż Panny Młodej

Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu, oczywistym jest więc, że chcemy wyglądać w tym dniu obłędnie. A żeby tak było, to oprócz pięknej kreacji, musimy mieć nienaganny makijaż. Jaki powinien być? Z pewnością dopasowany do stylizacji, urody oraz spełniający oczekiwania samej zainteresowanej. Podstawą ślubnego makijażu jest to, aby użyty został najlepszy podkład do konkretnego rodzaju cery.

Najlepszy podkład do ślubu

Ważne, aby podkład, jaki wybierzemy dostosowany był do potrzeb naszej skóry. A zatem kryjący, super wytrzymały czy też rozświetlający. Dostępne są też takie podkłady, które genialnie odbijają światło, dzięki czemu cera idealnie prezentuje się na zdjęciach. Ponadto bardzo istotne jest, aby przetrwał całą noc, za co odpowiada m.in. końcowe utrwalenie makijażu. Ale z pewnością najlepszy podkład ślubny będzie taki, który nie zatka porów, nie stworzy efektu maski i nie będzie odcinał się od reszty ciała.

Co wybrać do nakładania podkładu?

Makijażyści są zgodni co do tego, że najlepsze do nakładania podkładu są gąbeczki. Ich fenomen polega na równomiernym rozprowadzeniu kosmetyku bez ryzyka powstania smug. Jedną z podstawowych zasad makijażu ślubnego jest podkreślenie kobiecego piękna w sposób subtelny i naturalny. Trzeba zatem uważać, aby nie przesadzić – szczególnie dotyczy to kolorów. Dlatego jeżeli chcemy postawić na intensywny akcent, to ograniczmy się wyłącznie do jednego, np. intensywnego koloru ust lub mocnego podkreślenia oczu.

 

Trwałość to podstawa ślubnego makeup’u

Na szczęście obecnie mamy dużo produktów oraz technik, które pozwalają na utrzymanie się perfekcyjnego makijażu nawet przez wiele godzin szampańskiej zabawy. W tym celu możemy użyć pudru transparentnego oraz mgiełek utrwalających. Wykonując makijaż oczu koniecznie powinnyśmy sięgnąć po wodoodporny tusz do rzęs, którego nie zniszczy żadna łza, a malując usta dobrym rozwiązaniem jest zaaplikowanie błyszczyka lub szminki, która utrzymuje się na ustach do 17 godzin.

Brak komentarzy