Różne zastosowania bronzerów

Różne zastosowania bronzerów

maj 17, 2019 / By : / Category : ogólnie

Szybka poprawa koloru

Twoja cera jest szara i ziemista? W takim razie czas na bronzer. Wystarczy kilka ruchów, aby twarz została pięknie wykonturowana i nabrała pożądanego odcienia. Puder brązujący sprawia, że twarz wygląda jakby została muśnięta słońcem, a przy tym jest on dużo bezpieczniejszy i łatwiejszy w aplikowaniu niż samoopalacz. Wybór bronzerów jest spory. Mamy bowiem m.in. bronzer matowy, z połyskiem, prasowany i w kremie. Po jaki warto sięgnąć w danej sytuacji? I czym go nałożyć? Kiedy w ruch idzie pędzel, a kiedy gąbka do makijażu? Podpowiadamy!

Rodzaje bronzerów i zastosowanie

 

Najpopularniejsze są bronzery prasowane, czyli przypominające puder. Do ich aplikowania niezbędny będzie miękki pędzel. Po taką wersję bronzera powinny sięgać panie z cerą mieszaną i tłustą. Z kolei posiadaczki cery suchej, mogą korzystać z kosmetyku brązującego w kremie. W jego aplikowaniu nieoceniona będzie gąbka do makijażu beauty blender. Najpierw wyciskamy niewielką ilość kosmetyku na zewnętrzną stronę dłoni, a następnie w ruch idzie gąbka blender i konturujemy twarz. Szybko i perfekcyjnie… Teraz kilka słów o macie i połysku. Jeżeli zależy nam na konturowaniu, to najlepszym wyborem będą bronzery matowe. Co ważne, pasują każdemu i nie ma ryzyka, że niechcący dodamy sobie lat. A niestety może tak się stać przy zastosowaniu bronzera z drobinkami. Te bez obaw mogą używać młode dziewczyny. Pozostałym paniom raczej polecamy mat.

Gąbka do makijażu i aplikowanie bronzera

Gąbka do makijażu przyda się nie tylko do nakładania bronzera, ale również podkładu czy pudru. Ważnie jest to, aby przy aplikacji gąbka blender była zwilżona. Wówczas makijaż wyjdzie perfekcyjnie i bez smug. Staranne nałożenie bronzera sprawi, że twarz będzie promienna, nabierze blasku i będzie widocznie odmłodzona.

Gąbka blender do jakiego rodzaju bronzera?

Beauty blendera najlepiej używać do bronzerów płynnych, natomiast do tych prasowanych, polecamy sięgać po pędzle z gęstym, ukośnie ściętym włosiem. I pamiętajmy, aby za pomocą bronzera nie poprawiać makijażu w ciągu dnia, ponieważ istnieje ryzyko, że otrzymamy niepożądany efekt maski.

Brak komentarzy