Puder prasowany a sypki – kiedy po który sięgać?

Puder prasowany a sypki – kiedy po który sięgać?

cze 23, 2019 / By : / Category : ogólnie

Puder to obowiązkowy produkt w każdej damskiej kosmetyczne. To on bowiem jest niezbędnym wykończeniem każdego makijażu.

Puder sypki to podstawa

Producenci kosmetyków oferują nam dwa rodzaje pudrów – sypki i prasowany. Wśród wizazystów większym powodzeniem cieszy się ten pierwszy, ponieważ lepiej się rozprowadza i doskonale matuje. I dlatego powinniśmy używać go wykonując makijaż w domu. Do tego rodzaju sypkiego kosmetyku, musimy wyposażyć się we właściwy pędzel do pudru.

Pędzel do pudru sypkiego

 

Pędzli mamy w sprzedaży całe mnóstwo więc nic dziwnego, że niektórzy nie wiedzą, jaki wybrać do danego kosmetyku. A zatem podpowiadamy, że pędzel do pudru sypkiego powinien być gruby, duży i koniecznie z miękkim włosiem.

Puder prasowany – zawsze pod ręką

Jesteś poza domem, spogladasz w lustro i widzisz, że cera zaczęła się w niektórych miejscach nieestetycznie błyszczeć? W takiej sytuacji powinnaś sięgnąć po puder prasowany. Świetnie sprawdza się do poprawiania makijażu w ciągu dnia. Do pudru prasowanego przydatna jest gąbka do makijażu, która zazwyczaj jest w zestawie z pudrem.

Gąbeczka do pudru, czyli jak aplikować puder w kamieniu

Puder prasowany różni się od tego sypkiego przede wszystkim tym, że głównie służy do korygowania makijażu, a zatem nie stosujemy go na całą twarz, lecz jedynie w miejscach, które wymagają poprawki, czyli np. na nos, czoło czy brodę. Gąbka do makijażu zawsze odzidzielona jest od pudru folią. W jakim celu? Otóż po to, aby tłuszcz i inne zanieczyszczenia, które po zetknięciu ze skórą przyciągnęła gąbeczka do pudru, nie przeniknęły do kosmetyku.

Brak komentarzy