Przydatne tricki na perfekcyjne nakładanie fluidu

Przydatne tricki na perfekcyjne nakładanie fluidu

cze 23, 2019 / By : / Category : ogólnie

Sekrety olśniewającego makijażu

Kilkadziesiąt minut spędzonych przed lustrem idzie na marne, bo po kilku godzinach twarz zaczynam się błyszczeć, podkład zbiera się w załamaniach i zmarszczkach mimicznych, a po chwilowym efekcie wow nie ma śladu? Dużo kobiet wini za to rodzaj swojej cery, ale to nie tu może tkwić problem, a w sposobie jego nakładania. Dlatego postanowiliśmy przedstawić tricki, które pozwolą cieszyć się perfekcyjnym make upem jak z salonu kosmetycznego.

 

Nakładanie podkładu i najlepsza gąbka do makijażu

Należy mieć świadomość tego, że aby makijaż wyglądał obłędnie, musimy troszczyć się o swoją cerę codziennie – odpowiednio ją nawilżając i oczyszczając. Natomiast przystępując do makijażu, najpierw powinnyśmy nanieść na twarz niewielką ilość bazy. Dopiero później aplikujemy dobrany do koloru cery podkład za pomocą dłoni lub gąbki. My zdecydowanie polecamy drugie rozwiązanie, ponieważ umożliwia równomierną aplikację bez śladu smug. Najlepsza gąbka do makijażu to beauty blender, która za względu na swój kształt jest wygodna, poręczna i świetna w użyciu.

Najlepsza gąbka do podkładu

Jaka jest najlepsza gąbka do podkładu? Taka, która jest miękka, doskonale rozprowadza i rozciera fluid oraz dociera wszędzie tam, gdzie dotrzeć powinna. Dla wielu taki właśnie jest beauty blender. Dzięki zaostrzonej końcówce idealnie rozprowadza podkład nawet w okolicach skrzydełek nosa. Pamiętajmy przy tym, że mniej znaczy więcej, bo przesadzając z ilością, możemy uzyskać efekt maski. Ważne są też płynne i zdecydowane ruchy, aby nie powstały smugi.

Matowe wykończenie

Na koniec sięgnijmy po sypki puder, który wykończy makijaż i nada cerze matowego wyglądu. W tym wypadku nawet najlepsza gąbka do makijażu może nie zdać rezultatu więc dużo lepiej jest aplikować puder przy pomocy dużego pędzla. A jeśli zależy nam na extra macie przez długi czas, to spryskajmy jeszcze twarz utrwalającą mgiełką.

Brak komentarzy