Prawidłowa pielęgnacja skóry głowy i włosów

Prawidłowa pielęgnacja skóry głowy i włosów

cze 12, 2019 / By : / Category : ogólnie

Zazdrościsz osobom z długimi, pięknymi i gęstymi włosami? W takim razie jesteś niezadowolona ze swoich. Może czas to zmienić? Bardzo często kobiety marzą o pięknych długich włosach, ale kiedy przychodzi czas mycia, sięgają po pierwszy lepszy szampon i byle jaką odżywkę. Nie dbają także o prawidłowe nawilżanie włosów czy odżywienie. Największy jednak szok pojawia się na twarzy, kiedy okazuje się, że trzeba jeść owoce, warzywa i orzechy oraz odstawić używki i fast foody. Te jednak osoby, które są zdeterminowane w dążeniu do pięknych włosów, powinny zapoznać się ze sposobami na odżywienie ich oraz zagęszczenie.

Masaże i wcierki

Żeby pobudzić wzrost nowych włosów i zagęścić czuprynę dobrze jest stosować wcierki ziołowe. Będą one poprawiać ukrwienie głowy, co przekładać się będzie na lepszą cyrkulację krwi, docieranie większej ilości tlenu do cebulek włosów oraz wzrost nowych. Po ziołowe naturalne wcierki warto wybrać się do sklepów zielarskich. Oprócz masażu opuszkami palców, dobrze jest także zainwestować w urządzenia , które sięgają głębszych warstw skóry jak derma roller. Sklep, który sprzedaje takie produkty, posiada także preparaty, które wspomagają działanie urządzenia. Warto się w nie zaopatrzyć.

Szampon, odżywka i olej

Zdrowe i piękne włosy osiągniesz także dzięki stosowaniu naturalnego szamponu bez silnych detergentów, odżywki bogatej w naturalne oleje i ekstrakty roślinne oraz odstawieniu lakierów, pianek i żeli do stylizacji, które wysuszają włosy. Warto także przed każdym myciem wetrzeć we włosy łyżkę oleju.

Brak komentarzy