Pożegnaj się z bliznami potrądzikowymi

Pożegnaj się z bliznami potrądzikowymi

maj 02, 2019 / By : / Category : ogólnie

Skóra potrafi być prawdziwym kompleksem. Wiedzą o tym najlepiej te osoby, które przez lata borykają się z trądzikiem, w czasie kiedy rówieśnicy mają gładkie i ładne cery. Wypryski, trądzik i blizny powodują kompleksy nie tylko u nastolatków, ale także u osób dorosłych. Sprawiają one, że czujemy się mniej atrakcyjni, mamy kompleksy, a pewność siebie spada.

W ciężkich przypadkach trądziku nie pomagają zwykle żadne maści ani tabletki, przepisywane od dermatologów. Warto jednak samemu się nieco dokształcić, aby poznać zasadę powstawania wyprysków oraz wiedzieć na przyszłość, jak zapobiegać następnym. Musimy liczyć się z tym, że dermatolodzy kierują się zwykle tylko zewnętrzną częścią organizmu, a same maści pomogą pozbyć się starych blizn, ale nie zapobiegną nowym niespodziankom na twarzy. Prawidłowa pielęgnacja nastawiona na odżywianie i oczyszczanie organizmu oraz naturalne kosmetyki, sprawią, że nie będą potrzebne żadne maści.

Zabiegi zewnętrzne

Wprowadzając naturalną pielęgnację twarzy i ciała, warto udać się do kosmetyczki na zabiegi oczyszczające. Pamiętaj jednak, że nie mogą być one przeprowadzane, jeśli na twarzy masz świeże zmiany ropne, gdyż mogą się one roznieść na całą twarz i spowodować ogromny wysyp pryszczy. Warto zapytać o zabieg, który wykorzystuje derma roller. Cena takiej usługi nie jest zwykle zbyt duża, a efekty można zobaczyć już po niedługim czasie. Oprócz zabiegów kosmetycznych zainwestuj także w naturalne kosmetyki. Są one wykonane z surowców pochodzenia naturalnego, które nie zatykają porów i dobrze nawilżają skórę. Jeśli masz trądzik, to wybieraj te lekkie i opisane jako do cery trądzikowej. Możesz także używać samych olejków do pielęgnacji skóry. Nałożone na zwilżoną twarz będą doskonale nawilżać oraz chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi.

Zacznij od diety

Oczywiście w czasie zarówno zmiany pielęgnacji na naturalną, jak i zabiegów kosmetycznych, wyrzucamy z diety niezdrowe rzeczy. Wszelkie tłuszcze rafinowane, smażone jedzenie, słodycze, chipsy oraz fast foody zamień na warzywa, owoce, orzechy oraz zielone sałatki.

Brak komentarzy