Makijaż rodem z Instagrama – krok po kroku

Makijaż rodem z Instagrama – krok po kroku

maj 29, 2019 / By : / Category : ogólnie

Idealna i nieskazitelna cera

Przeglądając Instagram łatwo można wpaść w kompleksy. Nie brakuje bowiem na nim zdjęć kobiet z nieskazitelną cerą i w oszałamiającym makijażu. I choć za chwilę podpowiemy, jak taki makijaż wykonać, to musimy też mieć świadomość tego, że to co widzimy w wirtualnym świecie to nie tylko zasługa makijażu, ale również obróbki zdjęć i nałożenia filtrów. Dlatego nie porównujmy się do modelek z Instagrama, bo one są perfekcyjne w Internecie, a w rzeczywistości dużo trudniej o taki wyidealizowany wygląd… Ten look to zasługa zdolności makijażowych, starannie dobranych kosmetyków i akcesorów np. gąbki do nakładania podkladu

Pędzel do podkładu i sztuka robienia selfie

Jak się pomalować, aby slefie, które chcemy wstawić na Instagram wyszło idealnie? Główną zasadą jest to, aby rozświetlić obszary newralgiczne, które chcemy ukryć, a zmatowić te, które warte są podkreślenia. A zatem najpierw bierzemy pędzel do podkładu i aplikujemy fluid, a następnie przechodzimy utrwalenia za pomocą pudru. Aby uniknąć błyszczącej cery, wiele kobiet nakłada grubą warstwę pudru. Jednak jeżeli mamy niedoskonałości i wypryski, to zbyt duża ilość pudru nie jest dobrym pomysłem, ponieważ podkreśli tylko mankamenty. W takich sytuacjach wystarczy wziąć grupy pędzel do pudru i delikatnie omieść twarz.

Pędzle do makijażu a trendy na Instagramie

Jeżeli chodzi o pędzle do makijażu, to na pewno niezbędny nam będzie pędzel do podkładu i pędzel do pudru. Kolejnym jest pędzel do cieni i blendowania, bo właśnie taki make up oka wygląda najefektowniej. Ale to nie wszystko. Przeglądając zdjęcia na Instagramie możemy dostrzec, że w makijażowych trendach króluje czarna kreska zrobiona eyelinerem. Najlepiej jak będzie gruba i wyrazista.

 

Rzęsy do nieba

Kolejny must have instagramowego makijażu to ekstremalnie długie rzęsy. Niewiele kobiet może się pochwalić naturalnymi, bardzo długimi rzęsami, dlatego też możemy wspomóc się rzęsami sztucznymi. Spojrzenie spod firanki rzęs będzie kuszące i uwodzicielski. Na koniec nie zapomnijmy o podkreśleniu linii brwi i o ustach. Obecnie królują matowe pomadki, które warto wykorzystać do internetowego zdjęcia.

Brak komentarzy