Jakie legginsy do biegania wybrać?

Jakie legginsy do biegania wybrać?

maj 30, 2017 / By : / Category : sport

Biegasz codziennie lub chcesz dopiero zacząć uprawiać tę dyscyplinę sportową? Potrzebne ci będą dobre buty do biegania, dzięki którym unikniesz kontuzji, lecz pamiętaj, że nie tylko one odpowiadają za nasz komfort w czasie biegu. Można biegać w dresach, lecz w ostatnim czasie dużą popularnością wśród biegaczy cieszą się legginsy do biegania. Jak wybrać takie, które nie rozciągną się po kilku treningach?

Zróżnicowane ceny

W sieciówkach można znaleźć leginsy sportowe (damskie i męskie) nawet za kilkanaście złotych. Kupując kilka par, możemy założyć nową, kiedy ta poprzednia się rozciągnie lub zużyje (co dzieje się niestety bardzo szybko). Za cenę kilku par tanich legginsów możemy kupić profesjonalne legginsy do biegania (damske oraz męskie), które nie tylko poprawią komfort biegu, nie zsuwając się, lecz posłużą nam na wiele treningów i podkreślą naszą sylwetkę.

Sztuczne czy naturalne?

Wybierając legginsy do biegania, musimy kierować się przede wszystkim rodzajem materiału, z jakiego są wykonane. Kupując zwyczajne bawełniane legginsy, musimy mieć świadomość tego, że plamy potu będą na nich od razu widoczne, a spodnie przylepią nam się do nóg i odbiorą przyjemność z biegania, gdyż naszym jedynym marzeniem będzie zdjęcie ich z siebie. Profesjonalne legginsy na siłownię lub do biegania wykonane są z materiałów syntetycznych, które nie wchłaniają potu, są przewiewne i sprawiają, że nasza skóra lepiej oddycha. Dobre legginsy do biegania wykonane są z mieszanki materiałów, głównie z poliestru. W profesjonalnych legginsach znajduje się go ok. 50-80%.

Dopasowane czy luźne?

Ubierając do biegania luźną odzież, będziemy się męczyć, zwłaszcza jeśli nosimy bawełniane ubrania, które szybko chłoną pot. Poza tym luźna odzież „zbiera” wiatr, przez co biegnie nam się jeszcze trudniej. Legginsy do biegania powinny być dopasowane i elastyczne, tak by nie ograniczały naszych ruchów i sprawiały, że czujemy się komfortowo i lekko. Biegając w dopasowanych legginsach, chronimy również skórę ud i pachwin, zapobiegając obtarciom.

Różnorodność wzorów i kolorów

W sklepach sportowych możemy wybierać spośród wielu wzorów i kolorów legginsów. Jeśli lubimy neonowe kolory i chcemy być widoczni na drodze, wybierzmy właśnie taki model. Jeśli z kolei nie zależy nam na wyrazistych wzorach, możemy wybrać proste czarne legginsy z logo marki. Dużą popularnością cieszą się profesjonalne legginsy Nike, Adidas i Reebok, które możemy kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez internet, na przykład na takemore.net.

Brak komentarzy