Leczenie skóry, usuwanie blizn i odmładzanie – czy to możliwe?

Leczenie skóry, usuwanie blizn i odmładzanie – czy to możliwe?

maj 10, 2019 / By : / Category : ogólnie

Piękno jest kwestią indywidualną i zależy od gustu. Są jednak pewne kanony piękna zapisane w przekonaniach społecznych, które każą dążyć każdej kobiecie do perfekcji. Mimo że każdy powinien podobać się przede wszystkim samemu sobie, to dążymy zwykle do tego, aby przypodobać się reszcie społeczeństwa, zwrócić na siebie uwagę oraz przyciągać innych ludzi. Często jednak zapominamy, że aby być pięknym, trzeba w pierwszej kolejności zadbać o zdrowie oraz o to, co wkładamy do swojego organizmu oraz dołączyć do tego pielęgnację zewnętrzną.

Kosmetyki i zabiegi

Chcąc mieć piękną skórę, warto wybrać się na kilka zabiegów do kosmetyczki. Oczywiście wybór tego konkretnego, zależy od problemu, z jakim się borykasz. Bardzo popularna jest ostatnio mezoterapia mikroigłowa dermapen, która sprawdzi się nie tylko w przypadku pobudzania skóry do produkcji kolagenu, ale także do walki z bliznami. Salony kosmetyczne oferują wiele zabiegów, które sprawdzą się przy różnych dolegliwościach skóry. Miej na uwadze jednak, że te inwazyjne warto dobrze przemyśleć oraz omówić z profesjonalistą, który doradzi w sprawie zabiegu. Dlatego planując wizytę w salonie kosmetycznym, należy najpierw upewnić się, czy dana kosmetyczką jest profesjonalistą czy amatorem. Kiedy znajdziesz salon kosmetyczny, sprawdź opinie oraz komentarze, dopytaj znajomych. Pamiętaj, że chodzi tutaj o Twoją skórę, a źle przeprowadzone zabiegi mogą prowadzić do blin i trwałych uszkodzeń.

..ale najpierw dieta

Musisz mieć jednak świadomość, że zabiegi poprawią stan skóry, ale nie zapobiegną nowym wypryskom, uszkodzeniom czy zmarszczkom. Dlatego tak ważna jest zmiana diety. Należy wyrzucić z jadłospisu wszelkie fast foody, słodycze, jedzenie smażone na głębokim tłuszczu oraz cukier. Może się także okazać, że przyczyną problemu będzie nabiał lub gluten. Dobrze jest zrobić test i odstawić na jakiś czas alergeny lub przeprowadzić badania pod tym kątem. Do diety należy włączyć warzywa, najlepiej gotowane na parze, kasze, owoce, orzechy oraz zioła wspomagające organy wewnętrzne.

Brak komentarzy