Jak założyć własny salon kosmetyczny?

Jak założyć własny salon kosmetyczny?

maj 14, 2019 / By : / Category : ogólnie

Z każdym rokiem kobiety chcą być coraz piękniejsze i coraz młodsze. Żeby urodę podtrzymać, przywrócić lub nieco zmodyfikować, jedne panie udają się do chirurga plastycznego, a inne do kosmetyczki. W naszym kraju zdecydowanie króluje ta druga profesja, która jest z chęcią wykorzystywana przez kobiety w celu odżywienia skóry, przywrócenia blasku, elastyczności czy nawilżenia. Rosną ciągle wymagania co do nowych zabiegów kosmetycznych, ich efektów oraz trwałości.

Zrób pożytek z zainteresowań

Jeśli twoim hobby jest wykonywanie zabiegów kosmetycznych, warto zrobić z tego użytek i doszkolić się, a następnie założyć własny biznes. Jest to znacznie bardziej opłacalne, niż praca pod czyimś skrzydłami, gdyż w tym wypadku, to Ty zarządzasz pieniędzmi. Jednak zakładanie własnego biznesu to nie tylko ogromna duma i frajda, ale także mnóstwo stresu, niewiadomych oraz pytań, na które często uzyskujemy odpowiedź, dopiero po kilku latach prowadzenia biznesu. Jest to niełatwa sztuka i wymaga nie tylko zdolności pod względem wybranej dziedziny, ale także umiejętności związanych z zarządzaniem.

Biznesplan i finanse

Nie od dziś wiadomo, że wyposażenie salonów kosmetycznych nie należy do najtańszych. Dlatego trzeba się przygotować na większy wydatek pod tym względem. Dobrze jest przygotować sobie dokładny biznesplan oraz zaplanować wszelkie wydatki. Na liście znaleźć się muszą przede wszystkim: stolik zabiegowy, łóżko kosmetyczne, szafka z umywalką, komoda na kosmetyki, krzesło zabiegowe, lustro oraz wyposażenie poczekalni, czyli krzesła, stolik itp. To jednak są tylko podstawy tego, co znaleźć się musi w gabinecie kosmetycznym. Do tego trzeba jeszcze doliczyć takie wydatki jak zakup urządzeń do zabiegów na twarz np. Laser IPL, na ciało np. Kapsuła SPA, bańki chińskie oraz manicure i pedicure np. Cążki, frezarka. Największym jednak wydatkiem jest zwykle opłata z lokal, którą też należy umieścić na liście finansów. Nie zapomnij także o opłatach za prąd, wodę oraz inne media.

Brak komentarzy