Jak wykonac baking twarzy?

Jak wykonac baking twarzy?

cze 26, 2019 / By : / Category : ogólnie

Fenomen bakingu

Baking znany jest nie od dziś i odnosi się do tak zwanego „zapiekania makijażu”, czyli nakładania dużej ilości pudru transparentnego na pomalowaną twarz, w celu utrwalenia makijażu. Do tej czynności najlepiej sprawdza się gąbka do pudru, którą rozprowadzamy kosmetyk po twarzy. Z tej metody już od lat korzystają wizażyści, a ostatnio podbiła ona również serca zwykłych kobiet i tym samym wkradła się do naszych domów.

Beauty blender gąbka – jak go wykonać?

Chcąc wykonać baking niezbędna będzie nam duża ilość sypkiego pudru transparentnego. Wysypujemy go na wieczko, a następnie zanurzamy w nim produkt, jakim jest gąbeczka do pudru i przykładamy ją do skóry. Początkowo cera wyglądem może przypominać, jakbyśmy obsypały się mąką. Ale nie jest to powód do paniki i szybkiego zmywania make upu. Tak po prostu ma być i z tą „mąką” na twarzy musimy odczekać kilkanaście minut, przy czym z ich upływem puder będzie coraz mniej widoczny, ponieważ będzie wtapiał się w skórę. W kolejnym kroku beauty blender gąbka nie będzie nam już potrzebna, a zamiast niej chwytamy pędzel i omiatamy nim twarz, strzepując nadmiar pudru… Zastanawiasz się od jakiej partii zaczynamy wykonywanie bakingu? Otóż baking powinniśmy zacząć od okolic oczu, przechodząc następnie do nosa, czoła i brody.

Gąbeczka do pudru i baking, czyli sposób na odmłodzenie

 

Główną zaletą bakingu jest to, że cera przez długie godziny pozostaje nienagannie matowa. Im więcej kosmetyku nałożymy, tym efekt będzie trwalszy. A zatem im więcej razy gąbka do pudru zostanie zanurzona w transparentnym pyle, tym dłużej będziemy mogły cieszyć się cerą bez śladu błyszczenia. Ale to nie jedyna zaleta bakingu. Kolejną jest idealnie gładka cera, co oznacza płytsze i mniej widoczne zmarszczki. Innymi słowy dzięki bakingowi możemy się błyskawicznie odmłodzić.

Na co dzień czy tylko od święta?

Osobom, które zastanawiają się nad stosowaniem bakingu na co dzień, raczej tego odradzamy. Po pierwsze dlatego, że duża ilość pudru tworzy dość grubą warstwę makijażu, a po drugie może on wysuszać delikatne obszary skóry, np. pod oczami. Dlatego lepiej zarezerwujmy baking na wieczorne wyjścia i ważne uroczystości. Zobacz więcej na https://beautyblender.pl/pl/p/Power-Pocket-Puff-by-beautyblender-/173

Brak komentarzy