Czym się kierowac wybierając podkład na lato?

Czym się kierowac wybierając podkład na lato?

cze 20, 2019 / By : / Category : ogólnie

Latem, kiedy nasza cera muśnięta jest promieniami słonecznymi rzadziej sięgamy po podkłady, ale kiedy już to robimy, to musimy wiedzieć, jakie będą o tej porze roku najlepsze.

Podkład do makijażu na lato

Kupując podkład do makijażu na ciepłe dni, powinnyśmy kierować się tym, aby był lekki. Dzięki temu skóra nie będzie obciążona i będzie prezentowała się świeżo i promiennie. Ważne jest też to, aby podkład na upalne dni utrzymywał się na twarzy przez cały dzień. Tylko wtedy będziemy czuły się komfortowo.

Najlepszy podkład dostosowany do potrzeb

Pamiętajmy, że dla każdego najlepszy podkład będzie oznaczał coś innego. Wszystko ze względu na to, że mamy różne typy cery i różne problemy skórne. A zatem jeżeli mamy widoczne niedoskonałości, wtedy musimy sięgnąć po podkład kryjący. Do cery suchej i wrażliwej idealny będzie podkład nawilżający, a do cery z przebarwieniami, taki który wyrówna koloryt.

Konieczny filtr

 

Nie od dzisiaj wiadomo, że skórę, a szczególe delikatną skórę twarzy należy chronić przed działaniem promieni słonecznych. I w tym celu należy stosować kremy z filtrem lub podkłady z filtrem. Godne uwagi są podkłady mineralne z filtrem, które nie podrażniają naskórka i nadają się nawet do bardzo wrażliwej cery.

Podkład do cery tłustej

Tłusta cera w okresie letnim jeszcze szybciej zaczyna się błyszczeć, dlatego najlepszy podkład będzie taki, który skutecznie zmatowi skórę. Ponadto należy kierować się trwałością podkładu. Mianowicie ma on „zastygnąć” na twarzy i pozostać w nienaruszonym stanie przez kilka godzin. Stąd też latem raczej nie będą nadawały się do cery tłustej podkłady BB, które po prostu mogą spłynąć i pozostawić nieestetyczny efekt. Na koniec pamiętajmy, że trwały podkład do makijażu nie musi kosztować fortuny. Czasami te ze średniego przedziału cenowego są równie dobre, a nawet lepsze od tych bardzo drogich.

Brak komentarzy