Czym jest derma roller i komu może się przydać?

Czym jest derma roller i komu może się przydać?

lip 01, 2019 / By : / Category : ogólnie

W pierwszej kolejności chciałabym opowiedzieć, czym jest derma roller. Najogólniej mówiąc jest to urządzenie do wykonania zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Nadal nic Ci to nie mówi? Spokojnie, mi też. Prościej ujmując, jest to mała rolka, która dookoła swojej osi naszpikowana jest drobnymi igiełkami. Najczęściej stosuje się do tego igły tytanowe. Derma roller stosuje się na twarzy, w celu pobudzenia produkcji kolagenu. Nakłuwając skórę uzyskujemy efekt lekkiego, niegroźnego stanu zapalnego. Dzięki niemu skóra musi pobudzić procesy naprawcze. Efekt końcowy? Zaraz się dowiecie! Ja już przetestowałam.

Zosia-samosia

Jak już wiecie (przynajmniej te osoby, które zaglądają na mojego bloga), jestem fanką robienia wszystkiego samodzielnie. Jak tylko się dowiedziałam, że mogę SAMA w domu wykonać serię zabiegów poprawiającą stan mojej twarzy…nie wahałam się nawet przez minutę! Przejrzałam internet wzdłuż i wszerz, poszłam na konsultację do mojej zaprzyjaźnionej pani kosmetyczki i wybrałam model w sam raz dla siebie. Mój derma roller był wyposażony w igły o długości 0,5 mm a ich zagęszczenie na rolce wynosiło 192 igły (podobno im mniej ich, tym lepiej, ponieważ rolka stawia mniejszy opór na skórze i zabieg jest bardziej efektywny).

Jak często stosować?

Skóra, po której jeździmy ‘rolką z igłami”, czyli derma rollerem na początku jest napięta, zaczerwieniona i lekko podrażniona. Nie należy nakładać makijażu, wychodzić na mocne słonce itp. Znam osoby, które używają derma roller codziennie (seria kilku zabiegów codziennych i dopiero przerwa). Osobiście dla mnie to czyste szaleństwo. Po pierwszym zabiegu nie mogłam dotknąć się do twarzy. Nie wyobrażam sobie zrobić tego zabiegu ponownie, zaraz na drugi dzień. Ja robiłam przerwy ok 3 tygodniowe. W jednym miejscu twarzy można przeciągnąć derma rollerem do ok 10 pociągnięć w różnych kierunkach. Nie powinna pokazać się krew, lecz lekkie podrażnienie i zaczerwienienie. Należy omijać znamiona.

Efekty?

Widać je już po ok 2-3 zbiegach. Zwiększa się sprężystość skóry, widocznie spłycają się zmarszczki, skóra robi się grubsza i bardziej promienna, zmniejszają się blizny potrądzikowe i znikają przebarwienia. Wykonaj ok 10 zabiegów a nie poznasz sama siebie. Derma roller polecam każdej kobiecie!

Brak komentarzy