Co niszczy i przerzedza twoje włosy?

Co niszczy i przerzedza twoje włosy?

cze 17, 2019 / By : / Category : ogólnie

Piękne włosy to ozdoba każdej kobiety. Kiedy jednak stają się suche, przerzedzone, łamliwe i zniszczone, przestają upiększać, a jedynie psują całą urodę. Dlatego warto zadbać o włosy i wydobyć z nich piękno. Do rzeczy najbardziej niszczących włosy zaliczamy prostownicę, lokówkę, wszelkie zabiegi typu farbowanie włosów, trwała, stosowanie lakierów i pianek, wystawianie włosów na bezpośrednie słońce czy mróz, a także spanie w rozpuszczonych. 

Warzywa na piękne włosy

Żeby włosy były zdrowe, lśniące i gęste, potrzebują odżywienia od wewnątrz. Sama zewnętrzna pielęgnacja nie sprawi, że odzyskają swoją dawną świetność. To tak jakby smarować się zupą jarzynową i liczyć na to, że się najesz. Dlatego, “karmimy” włosy witaminami od wewnątrz. Potrzebują one m.in. selenu, cynku, magnezu, witamin A i C, kwasów omega-3, witamin z grupy B, żelaza. Dlatego warto sięgać po warzywa na parze jak marchew, zielona fasolka, brokuły, jeść zielone sałatki, suszone i świeże owoce, a także orzechy. Pamiętaj także o prawidłowym nawodnieniu, szczególnie w gorące dni, kiedy się intensywnie pocisz.

Wspomaganie zewnętrzne

Oprócz diety, warto także wspomóc wzrost włosów od zewnątrz. Świetnie się tutaj sprawdzi masowanie skóry głowy przy pomocy olejków. Warto tutaj zwrócić uwagę na starym, poczciwy olej rycynowy, który stosowały nasze babcie czy olej z kozieradki lub pokrzywy. Dobrze także odwiedzić kosmetyczkę co jakiś czas, która dobierze ampułki do mezoterapii igłowej oraz wykona odpowiednio zabieg, który pozwoli wniknąć składnikom odżywczym w jeszcze głębsze warstwy skóry. Mezoterapia pobudza także krążenie krwi i przyśpieszy wzrost włosów.

Brak komentarzy