Astygmatyzm – objawy oraz sposoby leczenia wady wzroku

Astygmatyzm – objawy oraz sposoby leczenia wady wzroku

paź 12, 2022 / By : / Category : ogólnie

W dzisiejszych czasach na skutek wszechobecnych ekranów, które są z nami w każdej minucie naszego życia, ale także na skutek nieodpowiedniej diety i dziedziczenia, wiele osób boryka się z różnego rodzaju wadami wzroku. Astygmatyzm to jedna z najczęściej występujących wad wzroku, która polega przede wszystkim na niewyraźnym widzeniu przedmiotów, bez względu na ich odległość. Jakie są objawy astygmatyzmu? Czy wadę tę da się wyleczyć? 

Astygmatyzm, a bóle głowy. Jakie są objawy tej wady wzroku? 

Choć astygmatyzm może wystąpić u większości ludzi bez większych objawów, w wielu przypadkach objawia się on przede wszystkim niewyraźnym, rozmazanym obrazem. Na tym etapie, gdy różnica obrazu jest niewielka, nie zwracamy na to uwagi i bagatelizujemy problem. Dopiero w momencie, gdy objawy zaczynają się pogłębiać, kierujemy się do specjalisty, który po wykonaniu badań stwierdza określoną wadę wzroku i zaczyna prowadzić leczenie. Astygmatyzm, a bóle głowy to dwie nieodłączne ze sobą kwestie. Bóle głowy nasilają się, wraz z powiększeniem się wady, przez co w krytycznych momentach, pacjenci nie mogą poradzić sobie z nasileniem bólu. Astygmatyzm, a bóle głowy to nie wszystko co możemy powiedzieć o objawach, ponieważ do objawów zalicza się jeszcze mrużenie oczu w celu wyostrzenia wzroku, zmęczenie organizmu i oczu na skutek wysiłku wzrokowego oraz zamglony obraz zarówno daleki, jak i bliski. 

Czy astygmatyzm można wyleczyć? 

Osoby cierpiące na astygmatyzm, muszą korzystać z usług okulisty, który na podstawie obecnego poziomu wady wzroku, dopasuje odpowiednie szkła korekcyjne. Okulary lub soczewki kontaktowe sprawią, że pomimo obecnej wady, obraz wyostrzy się i pacjent nie będzie się dłużej martwić o niewyraźne widzenie. Dodatkowo, dzięki pomocy specjalisty, będziemy mogli zapomnieć o dokuczliwych objawach takich jak bóle głowy, łzawienie i pieczenie oczu. Warto jednak pamiętać, że nawet stała opieka okulisty nie doprowadzi do całkowitego usunięcia astygmatyzmu. 

Brak komentarzy